09.06.2017 Zmiany w Zarządzie spółki Energa Oświetlenie

Zmiany w Zarządzie spółki Energa Oświetlenie

 • A
 • A
 • A

W dniu 6 czerwca 2017 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników ENERGA Oświetlenie Spółka z o.o. powołało Pana Michała Bełbota do składu Zarządu spółki  ENERGA Oświetlenie. Pan Michał Bełbot pełni funkcję Prezesa spółki Energa Oświetlenie.

 

26.04.2017 Energa Oświetlenie prezentuje nowe pode...

Energa Oświetlenie prezentuje nowe podejście do współpracy z samorządami na XII konferencji PTPiREE

 • A
 • A
 • A

Stoisko Energa Oświetlenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Fot. Energa Oświetlenie.

 

 

W dniach 19-20 kwietnia br. w Jachrance odbyła się największa organizowana w Polsce konferencja dotycząca tematyki oświetlenia drogowego pt. „OŚWIETLENIE DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH- SPOSOBY ZARZĄDZANIA SYSTEMAMI OŚWIETLENIA”.   Sponsorem XII edycji tego szczytu   organizowanego przez PTPIREE (Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej) była miedzy innymi ENERGA S.A.

hhhhhhhhhhhhhhhhhh

hhhhhhhhhhhhh

 

Podczas spotkania, Prezes Zarządu Piotr Meler oraz Wiceprezes  Jaromir Falandysz,  zaprezentowali nowy model biznesowy współpracy spółki Energa Oświetlenie z samorządami. Na przykładzie wynajęcia gminom na 10 lat majątku oświetleniowego spółki Energa Oświetlenie, prelegenci pokazali optymalny i korzystny dla obu stron, sposób wykorzystania środków pomocowych  Unii Europejskiej na modernizacje oświetlenia ulicznego. Prezesi przedstawili również  nowe usługi jakie Energa Oświetlenie zaoferuje samorządom. W przerwach obrad była możliwość zwiedzania stoisk wystawowych , by móc bliżej zapoznać się z produktami oraz porozmawiać z klientami. Stoisko Energa Oświetlenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na materiały reklamowe, ale  na możliwość bliższego poznania usług oferowanych przez spółkę. W konferencji wzięło udział ok. 250 osób,  w tym  przedstawiciele Samorządów Lokalnych i Wojewódzkich, przedstawiciele Spółek Dystrybucyjnych, środowisk naukowych, ośrodków badawczo – rozwojowych, biur projektowych oraz producentów związanych z tematem konferencji.

 

 

 

 

Wystąpienie Prezesa spółki Energa Oświetlenie Piotra Melera. Fot. Energa Oświetlenie.

06.03.2017 Gdańsk przejdzie na jasną stronę m(n)ocy

Gdańsk przejdzie na jasną stronę m(n)ocy

 • A
 • A
 • A
Energa Oświetlenie w połowie lutego rozpoczęła jedną z największych w swojej historii wymianę oświetlenia ulicznego.
 
​Po ubiegłorocznych modernizacjach przeprowadzonych w kaszubskich gminach: Kartuzy i Sulęczyno, przyszła pora na stolicę Pomorza. 4400 ledowych lamp rozbłyśnie w Gdańsku, nie tylko w jego reprezentacyjnych miejscach, ale również w dzielnicach, w których sodowe oprawy świetlne pochodzą jeszcze z ubiegłego wieku. Nowe oświetlenie uliczne docenią nie tylko mieszkańcy, lecz również turyści przejeżdżający przez to piękne miasto, ponieważ zmodernizowana zostanie główna arteria Gdańska: wzdłuż alei Grunwaldzkiej, alei Zwycięstwa oraz taktu św. Wojciecha.
 

Wymiana opraw na nowoczesne LED-owe na ulicy Potokowej w Gdańsku. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Włodarze miasta liczą na co najmniej 52% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej przeznaczonej na utrzymanie oświetlenia ulicznego w skali roku. Prace modernizacyjne prowadzone przez sześć ekip elektromonterów w systemie zmianowym potrwają do końca maja. Jak zapewnia Marek Szymusik – kierownik Wydziału Realizacji Usług Region Północ w spółce Energa Oświetlenie – modernizacje nie spowodują większych utrudnień w ruchu drogowym, ponieważ w bardziej ruchliwych miejscach będą prowadzone wyłącznie w nocy.
 

Gdańsk, Wały Jagiellońskie. Stare oprawy sodowe świecą żółtym, monochromatycznym światłem. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Łącznie nowe oświetlenie otrzyma ponad 60 ulic miasta.

19.02.2017 Miliony dla samorządów dzięki Enerdze Oświet...

Miliony dla samorządów dzięki Enerdze Oświetleniu

 • A
 • A
 • A

Dzięki udanej współpracy Energi Oświetlenie z samorządami, już wkrótce w województwie pomorskim ulice wielu gmin będą oświetlone lampami LED-owymi. Samorządom na Pomorzu przyznano środki finansowe na modernizację oświetlenia z Regionalnego Programu Operacyjnego.
 

Fot. Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

 
Efektem współpracy spółki Energa Oświetlenie z samorządami jest – największy w historii województwa pomorskiego – program wymiany lamp ulicznych na energooszczędne. Zmodernizowanych zostanie 18 tys. opraw oświetleniowych. Będą one zastąpione nowoczesnymi i ekologicznymi oprawami LED-owymi, wyposażonymi w autonomiczne moduły sterowania natężeniem oświetlenia. W efekcie samorządy zużyją o ponad 53 proc. mniej energii elektrycznej rocznie. Pozwoli to ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 4000 ton rocznie. Nowe LED-owe oprawy oświetleniowe emitować będą światło o bardziej naturalnej barwie niż dotychczas emitowane przez lampy sodowe światło żółte. Dzięki temu poprawi się rozpoznawanie kolorów, obiektów i kształtów, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
 

 
– Zależy nam na dobrej współpracy z samorządami przy wdrażaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, poprawiających komfort życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz zmniejszających zużycie energii elektrycznej i emisję zanieczyszczeń – mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energa SA. – Grupa Energa wspomaga przedsięwzięcia mające na celu wdrażanie najnowocześniejszych technologii LED. Dzięki współpracy z Klientami coraz powszechniej stosowany jest nowoczesny sprzęt energooszczędny, przyjazny środowisku i wpływający na redukcję emisji zanieczyszczeń. Takie działania proekologiczne są bardzo ważnym elementem naszej strategii.
 
Regionalny Program Operacyjny, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, pozwala na pozyskanie środków na realizację strategii rozwoju województwa pomorskiego w zakresie gospodarki, edukacji, aktywności zawodowej i społecznej, systemu transportowego oraz redukcji emisji i ochrony środowiska. W zakresie redukcji emisji w Regionalnym Programie Operacyjnym przeznaczono 71 mln zł, m.in. na modernizacje oświetlenia ulicznego.
 
Spółka Energa Oświetlenie – należąca do Grupy Energa – wsparła samorządy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie. Dzięki elastycznym umowom, które firma podpisała z 18 pomorskimi miastami i gminami, samorządy pozyskały środki z funduszu unijnego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 2.02.2017 r. Łączna wartość wszystkich projektów, w których partnerem była Energa Oświetlenie, to prawie 34 mln zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na modernizację oświetlenia ulicznego.
 
Energa współpracuje z samorządami
 
17 lutego br., podczas spotkania z udziałem przedstawicieli pomorskich Gmin współpracujących z Energą Oświetlenie, wręczono certyfikaty „Efektywności oświetleniowej”. Są one wyrazem uznania dla gmin za wspólne , zakończone sukcesem działania , służące poprawie efektywności energetycznej.
 
– Wypracowaliśmy nowy, bardziej elastyczny model naszej współpracy z gminami, w którym obie strony realizują zadania zorientowane na interes społeczny i uzyskanie efektu proekologicznego. Włożyliśmy ogromny wkład w przygotowanie przez gminy wniosków, przeprowadziliśmy audyty oświetleniowe oraz udzieliliśmy wsparcia prawnego – powiedział Piotr Meler, Prezes Energa Oświetlenie.
 
Modernizacja oświetlenia w ramach programu ma trwać około dwóch lat. W 18 gminach wymienionych i zmodernizowanych zostanie 18 tys. punktów świetlnych przy użyciu technologii LED-owej. Takie nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie – wdrażane na Pomorzu głównie przez Energę – ma zmniejszyć zużycie energii oraz znacznie zredukować emisję CO2. Oświetlenie wymienione zostanie m.in. w Skarszewach, Człuchowie, Rzeczenicy, Przechlewie, Czarnem, Miastku, Tuchomiu, Czarnej Dąbrówce, Parchowie, Luzinie, Kościerzynie, Rumi, Redzie, Starogardzie Gdańskim, Bobowie i Dziemianach.
 
– Bez harmonijnej współpracy z ENERGA Oświetlenie jeszcze długo nie moglibyśmy pozwolić sobie na sfinansowanie przeprowadzenia kompleksowej modernizacji oświetlenia na terenie naszej gminy. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Już na początku kadencji rozważałem możliwość wymiany oświetlenia sodowego na LED-owe, jednak kwota 800-900 tys. zł przekraczała możliwości budżetowe gminy. W tej chwili dzięki wsparciu z funduszy unijnych ta modernizacja będzie możliwa – powiedział Piotr Zabrocki, Burmistrz Miasta i Gminy Czarne.
 
Wnioski na modernizacje oświetlenia zostały złożone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020. Umowy o dofinansowanie zostaną podpisane 1 marca br. Prace modernizacyjne mają być zrealizowane do końca 2018 r.

18.01.2017 Dekoracje świąteczne rozświetlają coraz wię...

Dekoracje świąteczne rozświetlają coraz więcej polskich miast i gmin dzięki Enerdze Oświetlenie

 • A
 • A
 • A

Zakończenie okresu świąteczno-noworocznego jest doskonałym momentem do refleksji i przypomnienia wyjątkowej atmosfery jaka w tym czasie panuje w naszym kraju. Władze samorządowe od kilku lat coraz bardziej doceniają rolę iluminacji nie tylko w podkreśleniu świątecznego nastroju, ale również w promowaniu swoich miejscowości wśród turystów i gości.   
 
Aby zaspokoić oczekiwania klientów, Spółka Energa Oświetlenie oferuje kompleksową usługę dekoracji świątecznych, która cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem jest dynamicznie powiększające się co roku grono zainteresowanych. W jej ramach EOŚ proponuje wykonanie m.in. bezpłatnej wizualizacji, pomoc przy wyborze szerokiego wachlarza dekoracji oraz ich montaż i demontaż.
 

rumia  Rumia. Rondo Solidarności. Fot. Energa Oświetlenie.

 

Dla miast i gmin

 

Energa Oświetlenie co roku realizuje także zamówienia na dekorowanie miast i gmin pozyskane w wyniku wygranych przetargów. W minionym sezonie Energa Oświetlenie kontynuowała współpracę  w zakresie dekorowania Gdańska i Sopotu. Spółka pozyskała również nowych klientów, wśród których największymi realizacjami były instalacje w gminie Przodkowo oraz w Gniewie.

 

gdanskGdańsk. Choinka na Długim Targu. Fot. Energa Oświetlenie.

 

 
Nie tylko klasyczne światełka

 

Za pomocą LED-owych węży świetlnych podkreślono walory architektoniczne ratusza w Gniewie oraz innych kamienic położonych na rynku. Z kolei do najbardziej oryginalnych ozdób jakie w ostatnim czasie zainstalowała spółka można zaliczyć dekorację przedstawiającą renifery umieszczoną bezpośrednio na tafli jeziora Magistrackiego w Mrągowie. Jej montaż na platformie pływającej wymagał zarówno użycia specjalistycznego sprzętu, jak również udziału  płetwonurka, który zakotwiczył dekoracje do dna jeziora.

 

gniewRatusz w Gniewie. Fot. Energa Oświetlenie.

 

mragowo

Mrągowo. Dekoracja na jeziorze Magistrackim. Fot. Energa Oświetlenie.

 

Łącznie, Energa Oświetlenie zrealizowała usługę dekoracji świątecznych w 61 miastach i gminach położonych na obszarze całego kraju.

16.01.2017 Energa zbuduje pierwszy na Pomorzu inteligentny ...

Energa zbuduje pierwszy na Pomorzu inteligentny parking

 • A
 • A
 • A

W Pelplinie na Pomorzu powstanie inteligentny system parkowania. Za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie kierowca otrzyma informację o wolnych miejscach i ich lokalizacjach. System pozwoli m.in. zminimalizować zbędny ruch w poszukiwaniu miejsc i odciążyć ścisłe centrum miasta. List intencyjny w tej sprawie podpisali Burmistrz Pelplina i Energa Oświetlenie.
 

IMG_4129Fot. Energa Oświetlenie. Burmistrz Pelplina Patryk Dębski oraz Pełnomocnik Zarządu Michał Bełbot

 
List stanowi deklarację współpracy spółki Energa Oświetlenie i gminy w zakresie wspólnej realizacji przedsięwzięcia „Inteligentny i Bezpieczny Parking w Pelplinie” i oznacza rozpoczęcie prac na terenie gminy. Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na połowę marca 2017 r.
 
Inteligentny parking to rozwiązanie, które pomoże mieszkańcom i turystom znaleźć w bardzo szybki sposób wolne miejsce parkingowe. Funkcjonalność pozwala na poprowadzenie użytkownika za pomocą mapy do docelowego miejsca parkingowego. System jest w stanie rozpoznać wielkość samochodu i skierować do najlepszego dla niego miejsca. Użytkownik może ustawić w aplikacji mobilnej swoje preferencje parkowania. Jeśli miejsce zostanie zajęte aplikacja skieruje go do najbliższego wolnego miejsca. System docelowo będzie również monitorował bezpieczeństwo na parkingach i zawiadomi służby oraz właściciela auta, gdyby została podjęta próba kradzieży. Gdy opcja jest włączona, a auto poruszy się, użytkownik otrzyma natychmiast powiadomienie w postaci komunikatu push lub smsa. System docelowo będzie reagował także na stłuczki parkingowe i powiadamiał użytkownika o zajściu w przypadku zapalenia się świateł awaryjnych.
 

IMG_4118Fot. Energa Oświetlenie

 
– W Pelplinie zamontujemy na należących do Energa Oświetlenie słupach oświetleniowych kamery, z których obraz będzie analizowany za pomocą algorytmów IVA (Intelligence Video Analytics). System przekaże informację o wolnych miejscach parkingowych do darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na smartfonach. Partnerem technologicznym projektu jest spółka Comarch SA, która dostarcza nam system, tj. analitykę, aplikację i konfiguruje całość – podkreśla Michał Bełbot, pełnomocnik zarządu spółki Energa Oświetlenie.
 
Dla miasta system inteligentnego parkowania oznacza przede wszystkim zrównoważenie obłożenia, odciążenie ścisłego centrum, minimalizację zbędnego ruchu w poszukiwaniu miejsc, a tym samym poprawa bezpieczeństwa drogowego i redukcja emisji spalin. System doskonale sprawdzi się m .in. w nadmorskich miejscowościach, które latem wobec napływu turystów, zmagają się z dużymi problemami parkingowymi. / dużym obłożeniem miejsc parkingowych.
 
– Wspólnie z Energą chcemy oddać do dyspozycji mieszkańców innowacyjny, jeden z pierwszych w Europie system informacji parkingowej, który wesprze również cele gminy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Jako prężnie rozwijająca się gmina zamierzamy inwestować w kolejne inteligentne rozwiązania ułatwiające mieszkańcom funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonany, że to pierwszy, ale ogromny krok w kierunku osiągnięcia przez Pelplin statusu prawdziwego smart city – mówi Patryk Dębski, burmistrz Pelplina.
 
Pilotaż pelplińskiego inteligentnego parkingu jest elementem nowej strategii rozwoju Grupy Energa do 2025 roku, której jednym z dwóch głównych celów jest koncentracja na klientach i związany z tym rozwój nowych obszarów działalności. Cel ten będzie realizowany poprzez kompleksową, wieloproduktową ofertę.
 
– Dla klientów indywidualnych przygotowujemy wachlarz produktów i usług, które będą również integrować obszary finansowe i ubezpieczeniowe. Dla biznesu i samorządów chcemy być partnerem w wielu dziedzinach – od zarzadzania zużyciem, dystrybucją, generacją, aż po magazynowanie energii. Planujemy również nowe działania w zakresie efektywności energetycznej, także poprzez programy dedykowane samorządom, takie jak Inteligentna Gmina – podkreśla Dariusz Kasków, prezes Energa SA.
 
Oferta dla samorządów budowana będzie na bazie doświadczeń zgromadzonych podczas realizacji w kilku gminach inteligentnych systemów oświetleniowych czy też w ramach projektu Smart Toruń, który łącząc wiele elementów – modernizacja sieci, wytwarzanie energii, czy inteligentne oświetlenie uliczne – pozwala zarządzać popytem na energię.
 
Przykładem jest modernizacja oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy. Poza wymianą energochłonnych opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED-owe objęła ona także uruchomienie i konfigurację nowoczesnego inteligentnego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia, zapewniającego indywidualne sterowanie każdą zainstalowaną oprawą. Takie rozwiązanie pozwala zmieniać natężenie oświetlenia w zależności od stopnia użytkowania drogi. Zastosowanie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz inteligentnych układów sterujących znacznie obniża energochłonność systemu oświetleniowego. W wyniku przeprowadzonej modernizacji aż o 60 procent spadły koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej na oświetlenie w mieście. Również o 60 procent zmniejszyła się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Efektem wymiany opraw świetlnych jest również znaczna poprawa bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich komfortu życia.
 
Kontynuowany przez Energę rozwój sieci inteligentnych umożliwia wdrażanie kolejnych pionierskich przedsięwzięć. Wielu klientów posiadających inteligentne liczniki korzysta już z możliwości bieżącego monitorowania i lepszego kontrolowania zużycia, co czyni ze spółki lidera rozwiązań konsumenckich związanych z inteligentnym opomiarowaniem w Polsce. Równolegle spółka realizuje projekty pilotażowe jak np. „Energa Living Lab”, w ramach którego 300 gospodarstw domowych w Gdyni testuje najnowsze pilotażowe rozwiązania do zarządzania i świadomego korzystania z energii elektrycznej przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii.
Energa prowadzi też badawczy projekt eMobility i jest pierwszą polską spółką, która kompleksowo bada preferencje polskich użytkowników aut elektrycznych. W Trójmieście zbudowała sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych i planuje dalszą jej rozbudowę.

16.12.2016 Energa Oświetlenie dekoruje świątecznie Gdań...

Energa Oświetlenie dekoruje świątecznie Gdańsk

 • A
 • A
 • A
Każdego roku Energa Oświetlenie istotnie przyczynia się w  do podkreślenia wyjątkowej atmosfery w okresie świąt Bożego Narodzenia. Usługa „Dekoracji okolicznościowych”, którą oferuje spółka cieszy się dużym powodzeniem w wielu miastach i gminach. Przyczynia się do tego fakt jej kompleksowej realizacji oraz renoma firmy posiadającej wieloletnie doświadczenie w tego typu instalacjach.
W tym sezonie, do najbardziej  prestiżowych  realizacji, które spółka wykonała  w wyniku wygranego przetargu  można zaliczyć    udekorowanie świąteczne Gdańska.  Zamówienie  obejmowało m.in. przybranie choinki na Długim Targu oraz ozdobienie jarmarku świątecznego na Targu Węglowym.
 
Ponad 25 metrowy świerk, który stanął nieopodal  fontanny Neptuna został opleciony liczącym pół kilometra sznurem energooszczędnych lampek LED. Efekt końcowy dopełniło zawieszenie blisko pół tysiąca bombek oraz 140 kompletów świecących sopli oraz nitek świetlnych.
 
Z kolei na Targu Węglowym spółka  zainstalowała efektowne ozdoby i  dekoracje świąteczne. Postawiono  również mniejszą 8 metrową choinkę  na której powieszono ponad 200 zabawek oraz  przystrojono ją 173 kompletami nitek świetlnych.
 
Energa Oświetlenie  zapewniła również świąteczny nastrój mieszkańcom Sopotu, Rumii, Polanowa oraz Miastka (woj. zachodniopomorskie), a wkrótce zakończy montaż instalacji w Gniewie, Przodkowie ,Mrągowie oraz w wielu innych mniejszych miejscowościach.
 
Pozostaje tylko życzyć Wszystkim Wesołych Świąt!
 
G@
Choinka na Długim Targu W Gdańsku. Fot. Energa Oświetlenie.

g1Dekoracje świąteczne na Targu Węglowym w Gdańsku. Fot Energa Oświetlenie.

 

09.12.2016 ENERGA po raz ósmy rozświetla Polskę !

ENERGA po raz ósmy rozświetla Polskę !

 • A
 • A
 • A

GK Energa już po raz ósmy startuje ze świąteczną akcją „Świeć się z Energą”. Jak co roku w dobroczynnej zabawie wezmą udział nie tylko miejskie iluminacje, ale również miłośnicy fotografii i galerie handlowe. Łączna pula nagród to 250 000 złotych, z czego aż 200 000 przekazanych zostanie na cele dobroczynne.
 
„Świeć się z Energą” startuje w grudniu i potrwa aż końca stycznia 2017. Na akcję składają się trzy kategorie konkursowe:
 
* ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość,
* konkurs fotograficzny w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery,
* plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych.
 
Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci. W konkursie fotograficznym jury pod przewodnictwem naszej ambasadorki – Lidii Popiel – znanej fotografiki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej – wybierze autora najlepszego zdjęcia.
 
Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. Na najpiękniej oświetlone miasta Internauci będą mogli głosować w obu etapach, za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie swiecsie.pl oraz wysyłając SMS-y. Nagrody CSR będą pochodziły z oficjalnego sklepu internetowego akcji https://sklep.energa.pl/
 

W poprzednich latach dwa razy z rzędu tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” trafił do Połczyna-Zdroju, który wyprzedził w rywalizacji aż 221 miast z Polski!
 
1
 
Świetlnie fotografuj!
 
Dla wszystkich amatorów fotografii ogłaszamy konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię świąt.
 
Przyłączcie się do akcji! Weźcie zatem aparaty w dłoń i uwieczniajcie na zdjęciach bożonarodzeniowe iluminacje i dekoracje. Publikujcie je na Facebooku lub Instagramie oznaczają je hasztagiem #SwiecSie!
 
Przepis na piękne fotografie zdradzi Wam nasza ambasadorka Lidia Popiel. Jej porady znajdziecie na naszym kanale na You Tube oraz na profilu Facebook.
– Bożonarodzeniowe fotografie, to często najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Święta to także czas, kiedy miasta ubierają się w roziskrzone światłami iluminacje. Dlatego warto wykorzystać ten magiczny czas i uwiecznić go na zdjęciach. Czekamy z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia choinek, pupili czy pejzaży i liczymy, że zaskoczą nas swoją kreatywnością – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej.
 
2
 
Rozświetlamy w internecie
 
Cennych porad, jak przygotować gwiazdę ze sklejki lub tektury, która będzie imitować neon i upiększy dom na święta, udzieli blogerka Katarzyna Ogórek. Autorka bloga Twoje DYI, z którą w tym roku podjęliśmy współpracę, pokazuje jak własnoręcznie, domowymi sposobami i w kliku krokach upiększać swoje otoczenie. Do takich działań będziemy zachęcać także innych blogerów, którym wyślemy przesyłkę w stylu „Zrób to sam”: z choinką ze sklejki, spersonalizowanym listem i instrukcją jak złożyć ją samemu! Zachęcimy ich także do pochwalenia się efektami na Instagramie i wzięcia udziału w naszej akcji!
 
Harmonogram „Świeć się z Energą”
• I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
• start głosowania 15 grudnia 2016
• II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
• II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia
• decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017.
 
http://swiecsie.pl/