14.09.2018 Energa Oświetlenie gotowa na rewolucję 5G

Energa Oświetlenie gotowa na rewolucję 5G

 • A
 • A
 • A

 

Fot. Materiały Prasowe firmy Ericsson

 

 

 

Energa Oświetlenie zainstaluje w Rumi lampę ZeroSite, czyli słup oświetleniowy z wbudowanym przekaźnikiem, czyli micro BTS-em. Lampa jest połączeniem  energooszczędnej latarni ulicznej  typu LED i telekomunikacyjnej stacji bazowej telefonii komórkowej.

 

Na podstawie umowy, którą spółka Energa Oświetlenie podpisała z firmą Ericsson, już jesienią tego roku w Rumi zostanie zainstalowany innowacyjny 14 metrowy słup oświetleniowo-przekaźnikowy – lampa ZeroSite. Stanie na rondzie Lecha Kaczyńskiego. Pilotażowy projekt Energi Oświetlenie  jest odpowiedzią na duże  zapotrzebowanie na nowe lokalizacje  komórkowych stacji bazowych w obszarach miejskich. Lampy ZeroSite są połączeniem energooszczędnych latarni ulicznych  typu LED oraz telekomunikacyjnych stacji bazowych telefonii komórkowej. W przyszłości mogą się one stać  wielofunkcyjną platformą Smart City, umożliwiającą   instalowanie stacji pogodowych, kamer monitoringu miejskiego, hot spotów WiFi oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

Nowoczesne i estetyczne

Dzięki małej mocy (1000 W) emitowanej przez stację bazową w lampie ZeroSite,  w przeciwieństwie do tradycyjnego BTS-u (7000 W), uzyskuje się  zmniejszone oddziaływanie na środowisko. Pozwala to na zagęszczanie sieci mobilnych i poprawę jakości usług 3G i 4G, czyli technologii mobilnej 3 i 4 generacji, a w nieodległej przyszłości również 5G. To zrewolucjonizuje rynek Internetu mobilnego oferując klientom nieodstępną dotychczas przepustowość transferu danych. Nie do przecenienia jest również ograniczenie  w miastach  nieestetycznych instalacji antenowych na dachach budynków.

 

Sieć 5G wymagać będzie znacznego zagęszczenia stacji bazowych. Energa Oświetlenie chce być gotowa na to, by w ciągu 2 lat stać się partnerem dla sieci telefonii komórkowych i zaoferować im lokalizacje do posadowienia stacji w miejscach, gdzie dzisiaj znajdują się nasze punkty oświetleniowe – komentuje Michał Bełbot, prezes Zarządu Energi Oświetlenia.

 

Korzyści z wprowadzenia 5G

Technologia mobilna piątej generacji (5G) jest nowym standardem sieci komórkowej, w której oferowana prędkość przesyłania danych  wynosi od 10 do 100 Gb/s. Charakteryzuje się małymi opóźnieniami, sięgającymi maksymalnie kilku milisekund oraz dużą odpornością na spadki wydajności związane z dużą liczbą użytkowników korzystających z sieci w tym samym czasie. Po wprowadzeniu 5G znikną problemy z oczekiwaniem na pobranie danych. Instalowanie w telefonach aplikacji stanie się zbędne, bo szybkie łącze pozwoli trzymać je w chmurze. Całkowicie zmieni się sposób korzystania ze smartfonów i konsumowania cyfrowych treści. Dodatkowo, takie sieci obsłużą ogromną liczbę urządzeń „Internetu rzeczy”. Komunikacja z kamerą zainstalowaną w domu, ekspresem do kawy czy bramą wjazdową stanie się codziennością.

14.07.2018 Energa Oświetlenie instaluje w Sztumie Intelige...

Energa Oświetlenie instaluje w Sztumie Inteligentny Systemem Sterowania

 • A
 • A
 • A

 

Energa Oświetlenie w ramach modernizacji oświetlenia ulicznego, zainstaluje w Sztumie Inteligentny System Sterowania oświetleniem ulicznym. Spółka wymieni również  ponad tysiąc należących do samorządu przestarzałych lamp sodowych na energooszczędne oprawy typu LED. W wyniku modernizacji Sztum   zaoszczędzeni   318.517 kWh energii  elektrycznej rocznie oraz ograniczy emisję CO2 do atmosfery o 283,48 ton.

 

 

Prace modernizacyjne Energa Oświetlenie wykonuje w rezultacie wygrania Zamówienia Publicznego na „Poprawę efektywności energetycznej w mieście i gminie Sztum”, który  został finansowany ze środków europejskich w ramach  „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.

Projekt zostanie zrealizowany z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania energią. Zainstalowany zostanie  Inteligentny System Sterowania oświetleniem ulicznym z komunikacją dwustronną. Jest to jeden z produktów wprowadzanych przez Energa Oświetlenie w ramach prac zespołu opracowującego   Program Wdrożenia Modelu Integratora – tzw. „Nowe Biznesy”. W wyniku modernizacji zaoszczędzone zostanie w gminie Sztum  318.517,72 kWh energii  elektrycznej rocznie co ograniczy  emisje  CO2 do atmosfery o  283,48 ton rocznie. Pracę modernizacyjne zakończą się do końca lipca br.

 

Jak działa Inteligentny System Sterowania Oświetleniem

 

Każda oprawa oświetleniowa jest wyposażona w  sterownik, który  komunikuje się ze stacją bazową. Sygnał przesyłany jest bezprzewodowo za pomocą fal radiowych o częstotliwości 868 MHz. Cały obszar Gminy Sztum pokryją zasięgiem radiowym cztery stacje bazowe. Za pomocą takiej komunikacji dane są przesyłane w obie strony. Oprawa oświetleniowa wysyła informacje nt. zużycia energii, parametrów światła, długości świecenia w ciągu doby, miesiąca i roku. Operator systemu, za pomocą specjalnie opracowanych modeli ulic, może zdalnie wysłać oprawie informację w jaki sposób i kiedy ma ona świecić. Świecenie uzależnione będzie od natężenia ruchu, pory dnia, pory roku, temperatury oraz klasy drogi.  Komunikacja między stacjami bazowymi a serwerem, odbywa się za pomocą sieci GSM. Dostęp do systemu sterowania i zarządzania siecią oświetleniową będzie zapewniony poprzez aplikację, którą będzie można uruchomić na komputerach osobistych, tabletach oraz telefonach. W systemie można mierzyć  w każdej oprawie indywidualnie takie parametry jak :

 

 – moc,

 – prąd

 – współczynnik mocy

 – bieżące napięcie

–  przeciętne napięcie,

–  za niskie napięcie

 – zaniki napięcia

 – moc czynną

 -pobór mocy

 -czas załączenia opraw

 -czas świecenia

 -uszkodzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

09.06.2017 Zmiany w Zarządzie spółki Energa Oświetlenie

Zmiany w Zarządzie spółki Energa Oświetlenie

 • A
 • A
 • A

W dniu 6 czerwca 2017 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników ENERGA Oświetlenie Spółka z o.o. powołało Pana Michała Bełbota do składu Zarządu spółki  ENERGA Oświetlenie. Pan Michał Bełbot pełni funkcję Prezesa spółki Energa Oświetlenie.

 

26.04.2017 Energa Oświetlenie prezentuje nowe pode...

Energa Oświetlenie prezentuje nowe podejście do współpracy z samorządami na XII konferencji PTPiREE

 • A
 • A
 • A

Stoisko Energa Oświetlenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Fot. Energa Oświetlenie.

 

 

W dniach 19-20 kwietnia br. w Jachrance odbyła się największa organizowana w Polsce konferencja dotycząca tematyki oświetlenia drogowego pt. „OŚWIETLENIE DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH- SPOSOBY ZARZĄDZANIA SYSTEMAMI OŚWIETLENIA”.   Sponsorem XII edycji tego szczytu   organizowanego przez PTPIREE (Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej) była miedzy innymi ENERGA S.A.

hhhhhhhhhhhhhhhhhh

hhhhhhhhhhhhh

 

Podczas spotkania, Prezes Zarządu Piotr Meler oraz Wiceprezes  Jaromir Falandysz,  zaprezentowali nowy model biznesowy współpracy spółki Energa Oświetlenie z samorządami. Na przykładzie wynajęcia gminom na 10 lat majątku oświetleniowego spółki Energa Oświetlenie, prelegenci pokazali optymalny i korzystny dla obu stron, sposób wykorzystania środków pomocowych  Unii Europejskiej na modernizacje oświetlenia ulicznego. Prezesi przedstawili również  nowe usługi jakie Energa Oświetlenie zaoferuje samorządom. W przerwach obrad była możliwość zwiedzania stoisk wystawowych , by móc bliżej zapoznać się z produktami oraz porozmawiać z klientami. Stoisko Energa Oświetlenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na materiały reklamowe, ale  na możliwość bliższego poznania usług oferowanych przez spółkę. W konferencji wzięło udział ok. 250 osób,  w tym  przedstawiciele Samorządów Lokalnych i Wojewódzkich, przedstawiciele Spółek Dystrybucyjnych, środowisk naukowych, ośrodków badawczo – rozwojowych, biur projektowych oraz producentów związanych z tematem konferencji.

 

 

 

 

Wystąpienie Prezesa spółki Energa Oświetlenie Piotra Melera. Fot. Energa Oświetlenie.

06.03.2017 Gdańsk przejdzie na jasną stronę m(n)ocy

Gdańsk przejdzie na jasną stronę m(n)ocy

 • A
 • A
 • A
Energa Oświetlenie w połowie lutego rozpoczęła jedną z największych w swojej historii wymianę oświetlenia ulicznego.
 
​Po ubiegłorocznych modernizacjach przeprowadzonych w kaszubskich gminach: Kartuzy i Sulęczyno, przyszła pora na stolicę Pomorza. 4400 ledowych lamp rozbłyśnie w Gdańsku, nie tylko w jego reprezentacyjnych miejscach, ale również w dzielnicach, w których sodowe oprawy świetlne pochodzą jeszcze z ubiegłego wieku. Nowe oświetlenie uliczne docenią nie tylko mieszkańcy, lecz również turyści przejeżdżający przez to piękne miasto, ponieważ zmodernizowana zostanie główna arteria Gdańska: wzdłuż alei Grunwaldzkiej, alei Zwycięstwa oraz taktu św. Wojciecha.
 

Wymiana opraw na nowoczesne LED-owe na ulicy Potokowej w Gdańsku. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Włodarze miasta liczą na co najmniej 52% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej przeznaczonej na utrzymanie oświetlenia ulicznego w skali roku. Prace modernizacyjne prowadzone przez sześć ekip elektromonterów w systemie zmianowym potrwają do końca maja. Jak zapewnia Marek Szymusik – kierownik Wydziału Realizacji Usług Region Północ w spółce Energa Oświetlenie – modernizacje nie spowodują większych utrudnień w ruchu drogowym, ponieważ w bardziej ruchliwych miejscach będą prowadzone wyłącznie w nocy.
 

Gdańsk, Wały Jagiellońskie. Stare oprawy sodowe świecą żółtym, monochromatycznym światłem. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Łącznie nowe oświetlenie otrzyma ponad 60 ulic miasta.

19.02.2017 Miliony dla samorządów dzięki Enerdze Oświet...

Miliony dla samorządów dzięki Enerdze Oświetleniu

 • A
 • A
 • A

Dzięki udanej współpracy Energi Oświetlenie z samorządami, już wkrótce w województwie pomorskim ulice wielu gmin będą oświetlone lampami LED-owymi. Samorządom na Pomorzu przyznano środki finansowe na modernizację oświetlenia z Regionalnego Programu Operacyjnego.
 

Fot. Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

 
Efektem współpracy spółki Energa Oświetlenie z samorządami jest – największy w historii województwa pomorskiego – program wymiany lamp ulicznych na energooszczędne. Zmodernizowanych zostanie 18 tys. opraw oświetleniowych. Będą one zastąpione nowoczesnymi i ekologicznymi oprawami LED-owymi, wyposażonymi w autonomiczne moduły sterowania natężeniem oświetlenia. W efekcie samorządy zużyją o ponad 53 proc. mniej energii elektrycznej rocznie. Pozwoli to ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 4000 ton rocznie. Nowe LED-owe oprawy oświetleniowe emitować będą światło o bardziej naturalnej barwie niż dotychczas emitowane przez lampy sodowe światło żółte. Dzięki temu poprawi się rozpoznawanie kolorów, obiektów i kształtów, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
 

 
– Zależy nam na dobrej współpracy z samorządami przy wdrażaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, poprawiających komfort życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz zmniejszających zużycie energii elektrycznej i emisję zanieczyszczeń – mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energa SA. – Grupa Energa wspomaga przedsięwzięcia mające na celu wdrażanie najnowocześniejszych technologii LED. Dzięki współpracy z Klientami coraz powszechniej stosowany jest nowoczesny sprzęt energooszczędny, przyjazny środowisku i wpływający na redukcję emisji zanieczyszczeń. Takie działania proekologiczne są bardzo ważnym elementem naszej strategii.
 
Regionalny Program Operacyjny, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, pozwala na pozyskanie środków na realizację strategii rozwoju województwa pomorskiego w zakresie gospodarki, edukacji, aktywności zawodowej i społecznej, systemu transportowego oraz redukcji emisji i ochrony środowiska. W zakresie redukcji emisji w Regionalnym Programie Operacyjnym przeznaczono 71 mln zł, m.in. na modernizacje oświetlenia ulicznego.
 
Spółka Energa Oświetlenie – należąca do Grupy Energa – wsparła samorządy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie. Dzięki elastycznym umowom, które firma podpisała z 18 pomorskimi miastami i gminami, samorządy pozyskały środki z funduszu unijnego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 2.02.2017 r. Łączna wartość wszystkich projektów, w których partnerem była Energa Oświetlenie, to prawie 34 mln zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na modernizację oświetlenia ulicznego.
 
Energa współpracuje z samorządami
 
17 lutego br., podczas spotkania z udziałem przedstawicieli pomorskich Gmin współpracujących z Energą Oświetlenie, wręczono certyfikaty „Efektywności oświetleniowej”. Są one wyrazem uznania dla gmin za wspólne , zakończone sukcesem działania , służące poprawie efektywności energetycznej.
 
– Wypracowaliśmy nowy, bardziej elastyczny model naszej współpracy z gminami, w którym obie strony realizują zadania zorientowane na interes społeczny i uzyskanie efektu proekologicznego. Włożyliśmy ogromny wkład w przygotowanie przez gminy wniosków, przeprowadziliśmy audyty oświetleniowe oraz udzieliliśmy wsparcia prawnego – powiedział Piotr Meler, Prezes Energa Oświetlenie.
 
Modernizacja oświetlenia w ramach programu ma trwać około dwóch lat. W 18 gminach wymienionych i zmodernizowanych zostanie 18 tys. punktów świetlnych przy użyciu technologii LED-owej. Takie nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie – wdrażane na Pomorzu głównie przez Energę – ma zmniejszyć zużycie energii oraz znacznie zredukować emisję CO2. Oświetlenie wymienione zostanie m.in. w Skarszewach, Człuchowie, Rzeczenicy, Przechlewie, Czarnem, Miastku, Tuchomiu, Czarnej Dąbrówce, Parchowie, Luzinie, Kościerzynie, Rumi, Redzie, Starogardzie Gdańskim, Bobowie i Dziemianach.
 
– Bez harmonijnej współpracy z ENERGA Oświetlenie jeszcze długo nie moglibyśmy pozwolić sobie na sfinansowanie przeprowadzenia kompleksowej modernizacji oświetlenia na terenie naszej gminy. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Już na początku kadencji rozważałem możliwość wymiany oświetlenia sodowego na LED-owe, jednak kwota 800-900 tys. zł przekraczała możliwości budżetowe gminy. W tej chwili dzięki wsparciu z funduszy unijnych ta modernizacja będzie możliwa – powiedział Piotr Zabrocki, Burmistrz Miasta i Gminy Czarne.
 
Wnioski na modernizacje oświetlenia zostały złożone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020. Umowy o dofinansowanie zostaną podpisane 1 marca br. Prace modernizacyjne mają być zrealizowane do końca 2018 r.

18.01.2017 Dekoracje świąteczne rozświetlają coraz wię...

Dekoracje świąteczne rozświetlają coraz więcej polskich miast i gmin dzięki Enerdze Oświetlenie

 • A
 • A
 • A

Zakończenie okresu świąteczno-noworocznego jest doskonałym momentem do refleksji i przypomnienia wyjątkowej atmosfery jaka w tym czasie panuje w naszym kraju. Władze samorządowe od kilku lat coraz bardziej doceniają rolę iluminacji nie tylko w podkreśleniu świątecznego nastroju, ale również w promowaniu swoich miejscowości wśród turystów i gości.   
 
Aby zaspokoić oczekiwania klientów, Spółka Energa Oświetlenie oferuje kompleksową usługę dekoracji świątecznych, która cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem jest dynamicznie powiększające się co roku grono zainteresowanych. W jej ramach EOŚ proponuje wykonanie m.in. bezpłatnej wizualizacji, pomoc przy wyborze szerokiego wachlarza dekoracji oraz ich montaż i demontaż.
 

rumia  Rumia. Rondo Solidarności. Fot. Energa Oświetlenie.

 

Dla miast i gmin

 

Energa Oświetlenie co roku realizuje także zamówienia na dekorowanie miast i gmin pozyskane w wyniku wygranych przetargów. W minionym sezonie Energa Oświetlenie kontynuowała współpracę  w zakresie dekorowania Gdańska i Sopotu. Spółka pozyskała również nowych klientów, wśród których największymi realizacjami były instalacje w gminie Przodkowo oraz w Gniewie.

 

gdanskGdańsk. Choinka na Długim Targu. Fot. Energa Oświetlenie.

 

 
Nie tylko klasyczne światełka

 

Za pomocą LED-owych węży świetlnych podkreślono walory architektoniczne ratusza w Gniewie oraz innych kamienic położonych na rynku. Z kolei do najbardziej oryginalnych ozdób jakie w ostatnim czasie zainstalowała spółka można zaliczyć dekorację przedstawiającą renifery umieszczoną bezpośrednio na tafli jeziora Magistrackiego w Mrągowie. Jej montaż na platformie pływającej wymagał zarówno użycia specjalistycznego sprzętu, jak również udziału  płetwonurka, który zakotwiczył dekoracje do dna jeziora.

 

gniewRatusz w Gniewie. Fot. Energa Oświetlenie.

 

mragowo

Mrągowo. Dekoracja na jeziorze Magistrackim. Fot. Energa Oświetlenie.

 

Łącznie, Energa Oświetlenie zrealizowała usługę dekoracji świątecznych w 61 miastach i gminach położonych na obszarze całego kraju.

16.01.2017 Energa zbuduje pierwszy na Pomorzu inteligentny ...

Energa zbuduje pierwszy na Pomorzu inteligentny parking

 • A
 • A
 • A

W Pelplinie na Pomorzu powstanie inteligentny system parkowania. Za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie kierowca otrzyma informację o wolnych miejscach i ich lokalizacjach. System pozwoli m.in. zminimalizować zbędny ruch w poszukiwaniu miejsc i odciążyć ścisłe centrum miasta. List intencyjny w tej sprawie podpisali Burmistrz Pelplina i Energa Oświetlenie.
 

IMG_4129Fot. Energa Oświetlenie. Burmistrz Pelplina Patryk Dębski oraz Pełnomocnik Zarządu Michał Bełbot

 
List stanowi deklarację współpracy spółki Energa Oświetlenie i gminy w zakresie wspólnej realizacji przedsięwzięcia „Inteligentny i Bezpieczny Parking w Pelplinie” i oznacza rozpoczęcie prac na terenie gminy. Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na połowę marca 2017 r.
 
Inteligentny parking to rozwiązanie, które pomoże mieszkańcom i turystom znaleźć w bardzo szybki sposób wolne miejsce parkingowe. Funkcjonalność pozwala na poprowadzenie użytkownika za pomocą mapy do docelowego miejsca parkingowego. System jest w stanie rozpoznać wielkość samochodu i skierować do najlepszego dla niego miejsca. Użytkownik może ustawić w aplikacji mobilnej swoje preferencje parkowania. Jeśli miejsce zostanie zajęte aplikacja skieruje go do najbliższego wolnego miejsca. System docelowo będzie również monitorował bezpieczeństwo na parkingach i zawiadomi służby oraz właściciela auta, gdyby została podjęta próba kradzieży. Gdy opcja jest włączona, a auto poruszy się, użytkownik otrzyma natychmiast powiadomienie w postaci komunikatu push lub smsa. System docelowo będzie reagował także na stłuczki parkingowe i powiadamiał użytkownika o zajściu w przypadku zapalenia się świateł awaryjnych.
 

IMG_4118Fot. Energa Oświetlenie

 
– W Pelplinie zamontujemy na należących do Energa Oświetlenie słupach oświetleniowych kamery, z których obraz będzie analizowany za pomocą algorytmów IVA (Intelligence Video Analytics). System przekaże informację o wolnych miejscach parkingowych do darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na smartfonach. Partnerem technologicznym projektu jest spółka Comarch SA, która dostarcza nam system, tj. analitykę, aplikację i konfiguruje całość – podkreśla Michał Bełbot, pełnomocnik zarządu spółki Energa Oświetlenie.
 
Dla miasta system inteligentnego parkowania oznacza przede wszystkim zrównoważenie obłożenia, odciążenie ścisłego centrum, minimalizację zbędnego ruchu w poszukiwaniu miejsc, a tym samym poprawa bezpieczeństwa drogowego i redukcja emisji spalin. System doskonale sprawdzi się m .in. w nadmorskich miejscowościach, które latem wobec napływu turystów, zmagają się z dużymi problemami parkingowymi. / dużym obłożeniem miejsc parkingowych.
 
– Wspólnie z Energą chcemy oddać do dyspozycji mieszkańców innowacyjny, jeden z pierwszych w Europie system informacji parkingowej, który wesprze również cele gminy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Jako prężnie rozwijająca się gmina zamierzamy inwestować w kolejne inteligentne rozwiązania ułatwiające mieszkańcom funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonany, że to pierwszy, ale ogromny krok w kierunku osiągnięcia przez Pelplin statusu prawdziwego smart city – mówi Patryk Dębski, burmistrz Pelplina.
 
Pilotaż pelplińskiego inteligentnego parkingu jest elementem nowej strategii rozwoju Grupy Energa do 2025 roku, której jednym z dwóch głównych celów jest koncentracja na klientach i związany z tym rozwój nowych obszarów działalności. Cel ten będzie realizowany poprzez kompleksową, wieloproduktową ofertę.
 
– Dla klientów indywidualnych przygotowujemy wachlarz produktów i usług, które będą również integrować obszary finansowe i ubezpieczeniowe. Dla biznesu i samorządów chcemy być partnerem w wielu dziedzinach – od zarzadzania zużyciem, dystrybucją, generacją, aż po magazynowanie energii. Planujemy również nowe działania w zakresie efektywności energetycznej, także poprzez programy dedykowane samorządom, takie jak Inteligentna Gmina – podkreśla Dariusz Kasków, prezes Energa SA.
 
Oferta dla samorządów budowana będzie na bazie doświadczeń zgromadzonych podczas realizacji w kilku gminach inteligentnych systemów oświetleniowych czy też w ramach projektu Smart Toruń, który łącząc wiele elementów – modernizacja sieci, wytwarzanie energii, czy inteligentne oświetlenie uliczne – pozwala zarządzać popytem na energię.
 
Przykładem jest modernizacja oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy. Poza wymianą energochłonnych opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED-owe objęła ona także uruchomienie i konfigurację nowoczesnego inteligentnego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia, zapewniającego indywidualne sterowanie każdą zainstalowaną oprawą. Takie rozwiązanie pozwala zmieniać natężenie oświetlenia w zależności od stopnia użytkowania drogi. Zastosowanie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz inteligentnych układów sterujących znacznie obniża energochłonność systemu oświetleniowego. W wyniku przeprowadzonej modernizacji aż o 60 procent spadły koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej na oświetlenie w mieście. Również o 60 procent zmniejszyła się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Efektem wymiany opraw świetlnych jest również znaczna poprawa bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich komfortu życia.
 
Kontynuowany przez Energę rozwój sieci inteligentnych umożliwia wdrażanie kolejnych pionierskich przedsięwzięć. Wielu klientów posiadających inteligentne liczniki korzysta już z możliwości bieżącego monitorowania i lepszego kontrolowania zużycia, co czyni ze spółki lidera rozwiązań konsumenckich związanych z inteligentnym opomiarowaniem w Polsce. Równolegle spółka realizuje projekty pilotażowe jak np. „Energa Living Lab”, w ramach którego 300 gospodarstw domowych w Gdyni testuje najnowsze pilotażowe rozwiązania do zarządzania i świadomego korzystania z energii elektrycznej przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii.
Energa prowadzi też badawczy projekt eMobility i jest pierwszą polską spółką, która kompleksowo bada preferencje polskich użytkowników aut elektrycznych. W Trójmieście zbudowała sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych i planuje dalszą jej rozbudowę.

16.12.2016 Energa Oświetlenie dekoruje świątecznie Gdań...

Energa Oświetlenie dekoruje świątecznie Gdańsk

 • A
 • A
 • A
Każdego roku Energa Oświetlenie istotnie przyczynia się w  do podkreślenia wyjątkowej atmosfery w okresie świąt Bożego Narodzenia. Usługa „Dekoracji okolicznościowych”, którą oferuje spółka cieszy się dużym powodzeniem w wielu miastach i gminach. Przyczynia się do tego fakt jej kompleksowej realizacji oraz renoma firmy posiadającej wieloletnie doświadczenie w tego typu instalacjach.
W tym sezonie, do najbardziej  prestiżowych  realizacji, które spółka wykonała  w wyniku wygranego przetargu  można zaliczyć    udekorowanie świąteczne Gdańska.  Zamówienie  obejmowało m.in. przybranie choinki na Długim Targu oraz ozdobienie jarmarku świątecznego na Targu Węglowym.
 
Ponad 25 metrowy świerk, który stanął nieopodal  fontanny Neptuna został opleciony liczącym pół kilometra sznurem energooszczędnych lampek LED. Efekt końcowy dopełniło zawieszenie blisko pół tysiąca bombek oraz 140 kompletów świecących sopli oraz nitek świetlnych.
 
Z kolei na Targu Węglowym spółka  zainstalowała efektowne ozdoby i  dekoracje świąteczne. Postawiono  również mniejszą 8 metrową choinkę  na której powieszono ponad 200 zabawek oraz  przystrojono ją 173 kompletami nitek świetlnych.
 
Energa Oświetlenie  zapewniła również świąteczny nastrój mieszkańcom Sopotu, Rumii, Polanowa oraz Miastka (woj. zachodniopomorskie), a wkrótce zakończy montaż instalacji w Gniewie, Przodkowie ,Mrągowie oraz w wielu innych mniejszych miejscowościach.
 
Pozostaje tylko życzyć Wszystkim Wesołych Świąt!
 
G@
Choinka na Długim Targu W Gdańsku. Fot. Energa Oświetlenie.

g1Dekoracje świąteczne na Targu Węglowym w Gdańsku. Fot Energa Oświetlenie.

 

09.12.2016 ENERGA po raz ósmy rozświetla Polskę !

ENERGA po raz ósmy rozświetla Polskę !

 • A
 • A
 • A

GK Energa już po raz ósmy startuje ze świąteczną akcją „Świeć się z Energą”. Jak co roku w dobroczynnej zabawie wezmą udział nie tylko miejskie iluminacje, ale również miłośnicy fotografii i galerie handlowe. Łączna pula nagród to 250 000 złotych, z czego aż 200 000 przekazanych zostanie na cele dobroczynne.
 
„Świeć się z Energą” startuje w grudniu i potrwa aż końca stycznia 2017. Na akcję składają się trzy kategorie konkursowe:
 
* ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość,
* konkurs fotograficzny w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery,
* plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych.
 
Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci. W konkursie fotograficznym jury pod przewodnictwem naszej ambasadorki – Lidii Popiel – znanej fotografiki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej – wybierze autora najlepszego zdjęcia.
 
Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. Na najpiękniej oświetlone miasta Internauci będą mogli głosować w obu etapach, za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie swiecsie.pl oraz wysyłając SMS-y. Nagrody CSR będą pochodziły z oficjalnego sklepu internetowego akcji https://sklep.energa.pl/
 

W poprzednich latach dwa razy z rzędu tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” trafił do Połczyna-Zdroju, który wyprzedził w rywalizacji aż 221 miast z Polski!
 
1
 
Świetlnie fotografuj!
 
Dla wszystkich amatorów fotografii ogłaszamy konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię świąt.
 
Przyłączcie się do akcji! Weźcie zatem aparaty w dłoń i uwieczniajcie na zdjęciach bożonarodzeniowe iluminacje i dekoracje. Publikujcie je na Facebooku lub Instagramie oznaczają je hasztagiem #SwiecSie!
 
Przepis na piękne fotografie zdradzi Wam nasza ambasadorka Lidia Popiel. Jej porady znajdziecie na naszym kanale na You Tube oraz na profilu Facebook.
– Bożonarodzeniowe fotografie, to często najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Święta to także czas, kiedy miasta ubierają się w roziskrzone światłami iluminacje. Dlatego warto wykorzystać ten magiczny czas i uwiecznić go na zdjęciach. Czekamy z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia choinek, pupili czy pejzaży i liczymy, że zaskoczą nas swoją kreatywnością – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej.
 
2
 
Rozświetlamy w internecie
 
Cennych porad, jak przygotować gwiazdę ze sklejki lub tektury, która będzie imitować neon i upiększy dom na święta, udzieli blogerka Katarzyna Ogórek. Autorka bloga Twoje DYI, z którą w tym roku podjęliśmy współpracę, pokazuje jak własnoręcznie, domowymi sposobami i w kliku krokach upiększać swoje otoczenie. Do takich działań będziemy zachęcać także innych blogerów, którym wyślemy przesyłkę w stylu „Zrób to sam”: z choinką ze sklejki, spersonalizowanym listem i instrukcją jak złożyć ją samemu! Zachęcimy ich także do pochwalenia się efektami na Instagramie i wzięcia udziału w naszej akcji!
 
Harmonogram „Świeć się z Energą”
• I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
• start głosowania 15 grudnia 2016
• II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
• II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia
• decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017.
 
http://swiecsie.pl/

07.12.2016 Energa Oświetlenie rozświetliła choinkę w M...

Energa Oświetlenie rozświetliła choinkę w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 • A
 • A
 • A

 

1

 

W przededniu Mikołajek w holu głównym Ministerstwa  Kultury i  Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyła się bardzo miła uroczystość. W towarzystwie ministrów: Wandy Zwinogrodzkiej i  Jarosława Sellina  oraz licznie zgromadzonych gości, nastąpiło  inauguracyjne zapalenie świątecznej choinki. Pięciometrowe drzewko udekorowali uczniowie Liceum plastycznego z Gronowa Górnego koło Elbląga. Młodzi artyści zaprojektowali i wykonali przezroczyste bombki z umieszczoną w środku trawą morską oraz ozdoby w kształcie ryb z motywami haftu ludowego. Całość dopełniła iluminacja w postaci 600 lampek, którą podarowała szkole spółka Energa Oświetlenie. Efekt końcowy był na tyle imponujący, że złożone zostało już zamówienie na dekoracje choinki w przyszłym roku. Tym razem młodzi plastycy ubiorą drzewko w Pałacu Prezydenckim, natomiast Spółka Energa Oświetlenie zadeklarowała swoją pomoc przy realizacji tej inicjatywy.
 

2
 
Minister Jarosław Sellin, dyrektor Liceum Plastycznego z Elbląga Krystyna Brinkiewicz  ( w środku) oraz dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej  Lidia Skrzyniarz (po lewej) podziwiają  efektowną choinkę. Fot. Energa Oświetlenie.

 

3
Udekorowana przez uczniów choinka w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Energa Oświetlenie.

06.12.2016 Energa Oświetlenie walczy z wandalami w Elbl...

Energa Oświetlenie walczy z wandalami w Elblągu

 • A
 • A
 • A

Spółka Energa Oświetlenie utrzymuje i konserwuje ponad 330 tys. lamp oświetleniowych zlokalizowanych na terenie sześciu województw, często w bardzo zróżnicowanym terenie.

 

Podczas ich eksploatacji dochodzi do awarii, najczęściej z przyczyn samoistnych – np. poprzez wypalenie się źródeł światła lub przepięć spowodowanych przez czynniki atmosferyczne.

 

Niestety, zdarzają się również uszkodzenia spowodowane przez chuliganów oraz nielegalnych zbieraczy złomu.

 

W związku z tego typu incydentami Energa Oświetlenie zaproponowała w Elblągu niekonwencjonalne rozwiązanie tego problemu.

Na wiadukcie wzdłuż ulicy Akacjowej ustawicznie niszczone były oprawy oświetleniowe. Wandale mieli ułatwione zadanie ze względu na łatwy dostęp do słupków oświetleniowych zamontowanych wzdłuż barierek ochronnych. Aby zapobiec dalszej dewastacji mienia zastąpiono 22 słupki oświetleniowe specjalnymi, wzmocnionymi listwami LED-owymi. Matryce LED umieszczone zostały w stalowej, odpornej na zniszczenia obudowie, które zostały przytwierdzone wzdłuż barier krawędziowych wiaduktu.

 

Prace montażowe trwały 3 dni i zakończyły się 30 listopada br.
 
Dzięki tej wymianie Władze miasta spodziewają się znacznych oszczędności oraz mają nadzieje na zwiększenie bezpieczeństwa dla przechodniów.

 

elb-1

Zdewastowany słupek oświetleniowy (po lewej) oraz listwa LED w wandaloodpornej obudowie (po prawej). Fot. Energa Oświetlenie.

29.11.2016 Energa Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie ul...

Energa Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne w kolejnej kaszubskiej gminie.

 • A
 • A
 • A

Zaledwie przed miesiącem spółka Energa Oświetlenie zakończyła wymianę opraw oświetleniowych w gminie Kartuzy, a już przygotowuje się do kolejnej modernizacji – tym razem w gminie Sulęczyno.
 
W całym powiecie kartuskim będzie to kolejny po gminie Przodkowo, Chmielno oraz Sierakowice samorząd, który zdecydował się na podwyższenie jakości oświetlenia swoich ulic.
 
W ramach planowanych działań modernizacyjnych Spółka Energa Oświetlenie zdemontuje 423 lampy sodowe na terenie Sulęczyna oraz w okolicznych miejscowościach. W ich miejsce ulice oświetlać będą nowoczesne oprawy LED. Matryce LED poza znacznie mniejszą energochłonnością emitować będą bardziej naturalną barwę światła. Przyczyni się to do poprawy, nie tylko walorów estetycznych, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców. Mniejsze zapotrzebowanie nowych opraw na energię elektryczną pozwoli z kolei samorządowi poczynić znaczne oszczędności w wydatkach na utrzymanie oświetlenia swoich ulic.
 
Energa Oświetlenie planuje rozpoczęcie modernizacji na początku grudnia bieżącego roku.
 
1
 
Sulęczyno – Aleja Zwycięstwa. Żółta poświata starych lamp sodowych powoduje gorszą rozpoznawalność kształtów,
ruchu oraz obniża jakość zapisu z kamer monitoringu. Fot. Energa Oświetlenie.

12.10.2016 Energa Oświetlenie nagrodzona za nowoczesne oś...

Energa Oświetlenie nagrodzona za nowoczesne oświetlenie uliczne

 • A
 • A
 • A

Energa Oświetlenie zdobyła tytuł „Kryształ Przetargów Publicznych 2016” za modernizację oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy. To prestiżowe wyróżnienie, którego celem jest promocja i upowszechnianie stosowania najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie zamówień publicznych.
 
Wręczenie statuetek odbyło się w poniedziałek 10 października na uroczystej gali, podczas otwarcia XI Forum Przetargów Publicznych w Jachrance k. Warszawy.
 

 
Kapituła oceniała zrealizowane zadania, będące zamówieniami publicznymi, których wartość przekracza 30 tys. euro. Nagrodzona Energa Oświetlenie wygrała jeden z największych przetargów na modernizację oświetlenia ulicznego w Polsce w Bydgoszczy. Zastosowanie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz inteligentnych układów sterujących, znacznie obniży energochłonność systemu oświetleniowego i przyniesie miastu realne oszczędności wydatków na energię elektryczną.
 
– Zależy nam na dobrej współpracy z samorządami przy wdrażaniu najnowszych rozwiązań technicznych poprawiających komfort życia, bezpieczeństwo i zmniejszających zużycie energii elektrycznej i emisję zanieczyszczeń. Bydgoska realizacja jest najlepszym podsumowaniem naszego zaangażowania – mówi Dariusz Kaśków, prezes Energa SA. – Jesteśmy też dumni, że doceniono naszą dbałość o transparentność w przeprowadzaniu przetargów publicznych.
 
„Kryształy” przyznawane są zamawiającym, którzy przeprowadzają postępowania w sposób przejrzysty i nienaruszający zasad uczciwej konkurencji, doprowadzając do wyboru najkorzystniejszej oferty. Nagradzani są także wykonawcy, którzy realizują inwestycje w zgodzie z najwyższymi standardami i poszanowaniem dla publicznych pieniędzy.
 
Energa Oświetlenie otrzymała nagrodę VIII edycji konkursu w kategorii „Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej”. Oceniano w niej zadania, których przedmiotem była budowa lub modernizacja m.in. przedsięwzięć skierowanych na poprawę komunikacji zbiorowej, dróg, przejść dla pieszych, węzłów drogowych, mostów. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Środowiska.
 
– Modernizacja oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy zrealizowana przez Energę Oświetlenie w 2015 r. należy do największych inwestycji w Polsce przeprowadzonych przez naszą spółkę. W ramach wygranego przetargu publicznego wymieniliśmy w Bydgoszczy ponad 7 tysięcy opraw świetlnych starego typu na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe – mówi Piotr Meler, prezes Energa Oświetlenie spółka z o.o. – Przetarg odbył się w ramach programu SOWA, w ramach którego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowuje modernizację oświetlenia ulicznego realizowanego przez samorządy.

10.09.2016 Pogodny festyn rodzinny ENERGA Oświetlenie na p...

Pogodny festyn rodzinny ENERGA Oświetlenie na pożegnanie lata

 • A
 • A
 • A

 

W dniu 10 września na terenie Kolibki Adventure Park w Gdyni, pracownicy Spółki Energa Oświetlenie wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na wspólnym festynie integracyjnym.

 

Frekwencja dopisała – do Gdyni przyjechało ponad 400 osób z różnych regionów Polski.
Przy dobrej pogodzie oraz w ciekawym plenerze energetycy mieli możliwość aktywnej zabawy i odpoczynku.

 
 

1Porośnięte lasem nadmorskie wzgórza morenowe są dużym atutem Kolibki Adventure Parku.
Fot. Energa Oświetlenie

 
 

2
Przybyłą na piknik załogę przywitali Prezesi Energa Oświetlenie – Piotr Meler i Jaromir Falandysz.
Fot. Energa Oświetlenie

 
Konferansjer prowadzący festyn – Pan Bogdan Smagacki, aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, zachęcał odpoczywających do skorzystania z licznych atrakcji Adventure Parku jakimi były między innymi: przejazdy quadami oraz terenowymi samochodami, wspinaczki i zjazdy na linach, strzelanie z łuków i wiatrówek. Dzieci świetnie bawiły się uczestnicząc w wyprawach leśnych oraz zwiedzając bajkowe domki na drzewach.
 
3

Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się przejazdy quadami.
Fot. Energa Oświetlenie

 

Na festynie odbyły się również rywalizacje sportowe. Pomiędzy poszczególnymi Regionami rozegrano turniej piłki siatkowej, który wygrał zespół z Elbląga. Osłabione aktywnością sportową siły można było uzupełnić posilając się w kilku bufetach zlokalizowanych na terenie parku. Do dyspozycji uczestników były dania z grilla, gorący żurek oraz zimne i ciepłe napoje. Wśród dzieci największą popularnością cieszyła się oczywiście wata cukrowa, hot dogi oraz frytki. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w wyprawach leśnych, zwiedzając bajkowe domki na drzewach.

 

4Jedzenia i picia dla nikogo nie zabrakło.
Fot. Energa Oświetlenie

 

Kulminacyjnym momentem festynu, który podkreślił ton myśliwskiej trąbki była wspólna degustacja pieczonego dzika.

 

KK7J5570
Fot. Energa Oświetlenie

 

Wczesny o tej porze roku zmierzch rozświetliły liczne ogniska przy których rozbawiona załoga oddała się tanecznej zabawie. Rozchodzący się do swoich domów zrelaksowani pracownicy życzyli sobie ponownego spotkania w tym miejscu za rok.

 

Zatem do zobaczenia za rok!

11.07.2016 Kaszuby będą jeszcze piękniejsze… również...

Kaszuby będą jeszcze piękniejsze… również nocą

 • A
 • A
 • A

Od połowy lipca Spółka Energa Oświetlenie rozpocznie prace związane z modernizacją sieci oświetlenia ulicznego w mieście Kartuzy oraz trzydziestu dwóch miejscowościach zlokalizowanych na terenie gminy Kartuzy.
 
Ponad 2 tysiące wysłużonych i energochłonnych lamp sodowych zastąpią energooszczędne oprawy oświetleniowe typu LED o mocach od 49 do 74W. W ramach planowanych prac modernizacyjnych wymienione zostaną również instalacje elektryczne wewnątrz wszystkich słupów oświetleniowych oraz linie przyłączające do sieci napowietrznej.
 

1Kartuzy (rondo Kartuzów). Stare oprawy oświetleniowe typu sodowego. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Teraz będzie jaśniej i bardziej ekologicznie

 
W wyniku przeprowadzonej modernizacji oświetlenia ulicznego łączne koszty zużycia energii elektrycznej spadną o 50 procent, przez co miejscowości objęte modernizacją zaoszczędzą łącznie 625 MWh energii elektrycznej rocznie. Pozwoli to ograniczyć emisje dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 510 ton.
 
Nowe oprawy oświetleniowe typu LED emitować będą światło o bardziej naturalnej barwie niż dotychczasowe lampy sodowe. Dzięki temu poprawi się rozpoznawanie kolorów, obiektów i kształtów co wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo ale poprawi również walory krajobrazowe tego przepięknego rejonu naszego kraju.
 

2 Brodnica Górna. Stara oprawa oświetleniowa typu sodowego. Fot. Energa Oświetlenie.

 

Zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest na koniec października 2016.

08.07.2016 Oferta Energa Oświetlenie wśród wybranych prz...

Oferta Energa Oświetlenie wśród wybranych przez URE przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej

 • A
 • A
 • A

5 lipca 2016 r. Komisja przetargowa powołana przez Prezesa URE rozstrzygnęła czwarty przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.
 
Spośród 1120 ofert zgłoszonych do przetargu Komisja przetargowa wybrała 983 przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej. Oferta złożona przez Energa Oświetlenie znalazła się w gronie wybranych przez URE przedsięwzięć, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej.
 
efektywnosc energetyczna
 
Urząd Regulacji Energetyki rozstrzygnął czwarty przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.  Spośród 1120 złożonych ofert wybranych zostało 983.  Uczestnicy przetargu zadeklarowali w  nich rekordową liczbę świadectw efektywności energetycznej – 495 023,296 toe. To oznacza prawie dwukrotnie więcej wydanych  świadectw efektywności energetycznej niż w trzech wcześniejszych przetargach.
 
Wydanie przez Prezesa URE świadectwa efektywności energetycznej jest jednoznaczne z powstaniem praw majątkowych w odniesieniu do tych przedsięwzięć, które już zostały zrealizowane. W przypadku przedsięwzięcia, które dopiero zostanie zrealizowane materializacja prawa majątkowego nastąpi dopiero po zrealizowaniu przedsięwzięcia.
 
więcej informacji znajdziesz >> URE

30.06.2016 ENERGA Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie ul...

ENERGA Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne w gminie Rybno

 • A
 • A
 • A

W okresie od czerwca do września bieżącego roku, Spółka Energa Oświetlenie przeprowadzi modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Rybno. Spółka wymieni wchodzące w skład jej majątku 281 punkty oświetleniowe zlokalizowane w miejscowościach: Rybno, Dębień, Gralewo, Koszelewy, Koszelewki, Rapaty, Rumian, Tuczki.
 
Stare oprawy oświetleniowe typu rtęciowego zastąpione zostaną energooszczędnymi lampami sodowymi o mocach od 70 do 100W. Wymienione zostaną również dotychczasowe wysięgniki stalowe na uchwyty ocynkowane nieulegające korozji.
 
Wieś Koszelewy przed modernizacją oświetlenia

Wieś Koszelewy. Stare oprawy oświetleniowe typu rtęciowego. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Korzyści dla gminy i mieszkańców
 
W wyniku przeprowadzonej modernizacji oświetlenia ulicznego koszty zużycia energii elektrycznej w gminie Rybno spadną o ponad 60 procent, przez co gmina zaoszczędzi ponad 140 MWh energii elektrycznej rocznie.
 
Wieś Tuczki przed modernizacją oświetlenia

Wieś Tuczki. Stare oprawy oświetleniowe typu rtęciowego. Fot. Energa Oświetlenie.

 
Dodatkową korzyścią z planowanej modernizacji infrastruktury oświetleniowej dla mieszkańców gminy oraz środowiska naturalnego będzie ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o około 115 ton.
Planowana modernizacja znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, komfort życia, jednocześnie gwarantując niższe zużycie energii elektrycznej.
 
Planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2016.

15.06.2016 Ledowe latarnie rozświetliły kolejną ulicę w...

Ledowe latarnie rozświetliły kolejną ulicę w Elblągu

 • A
 • A
 • A

Artykuł o ENERGA Oświetlenie z portalu info.elbląg.pl

 

Ulica Szymanowskiego, jest kolejną w tym roku ulicą, która zyskała nowoczesne oświetlenie typu LED. Energooszczędne i znacznie wydajniejsze oprawy zastąpiły wysłużone już lampy rtęciowe. Ledowe światło rozświetliło zarówno chodnik jak i jezdnię ul. Szymanowskiego. Na przełomie kwietnia i maja podobne oprawy zainstalowano również na ul. Kosynierów Gdyńskich i do niej przyległych.
 
1

Fot. Ryszard Biel
 
W minionym tygodniu, na mocy porozumienia z Miastem, spółka Energa Oświetlenie z Sopotu wykonała przebudowę oświetlenia ul. Szymanowskiego. W ramach inwestycji wymieniono 11 rurowych słupów typu parkowego na słupy stalowe. Na każdym z nich zamontowano 22 oprawy typu LED. Połowa z nich o mocy 70W doświetliła jezdnię, a druga połowa o mocy 40W chodnik. Od minionego weekendu znacznie poprawiło to sytuację na ulicy, którą do tej pory oświetlały stare i mało wydajne oprawy rtęciowe. Warto przypomnieć, że podobną inwestycję spółka wykonała w zeszłym roku na odcinku alei Grunwaldzkiej, od zjazdu do hipermarketu E.Leclerc do ul. Rawskiej.
 
Jeżeli chodzi o ten rok, to ledowe oprawy od ponad miesiąca oświetlają także ul. Kosynierów Gdyńskich i przyległe do niej ulice Zieloną i Trybunalską. W ramach realizacji zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego zadania, w rejonie tym zainstalowano 23 lampy typu LED. Na Kosynierów Gdyńskich oraz Zielonej wymieniono także 15 słupów betonowych na nowe, stalowe.
 
Kolejną, zakończoną już inwestycją oświetleniową, była wymiana na odcinku ul. Marymonckiej 22 słupów betonowych na słupy stalowe (zainstalowano na nich dotychczasowe oprawy sodowe). Ponadto na fragmencie ul. Płk Dąbka wymieniono 7 słupów rurowych na ocynkowane oraz zmieniono oprawy z rtęciowych na oprawy sodowe 70W. Prace wykonano również na ul. Królewieckiej (Kopernika-Osiedle), gdzie wymieniono 11 słupów stalowych rurowych, na ocynkowane oraz wymieniono oprawy na sodowe.
 
W ostatnich tygodniach, Energa Oświetlenie w porozumieniu z Miastem zbudowała także oświetlenie jednej z odnóg ul. Nowodworskiej, przy której znajduje się kilka zakładów produkcyjnych i warsztatów samochodowych oraz wymieniła stare oprawy na nowe przy ulicach Słowackiego i Korczaka. W trakcie opracowywania jest dokumentacja projektowa na budowę oświetlenia odcinka chodnika łączącego ul. Częstochowską z Legionów, odcinka ul. Mazurskiej w Rubnie oraz odcinka ul. Sadowej (łącznik z ul. Słowackiego). Prace mają zostać wykonane jeszcze tego lata.
 
2

Fot. Ryszard Biel
 
Osobnym, ale nie mniej ważnym zadaniem, będzie odbudowa zdewastowanej części oświetlenia wiaduktu na ul. Akacjowej. Spółka Energa Oświetlenie rozpatruje obecnie nowe rozwiązania dotyczące oświetlenia tego obiektu. W tym roku ze zmodernizowanego oświetlenia cieszyć się będą mogli również mieszkańcy ul. Tczewskiej.

 

Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/19,45864,Ledowe-latarnie-rozswietlily-kolejna-ulice-Zobacz-gdzie-po-zmroku-zrobilo-sie-jasniej.html…#ixzz4Be96ReZ2

29.04.2016 ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.– Partnerem Gł...

ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.– Partnerem Głównym Konferencji Oświetlenie Drogowe

 • A
 • A
 • A

 
W dniach 26-27 kwietnia w Toruniu w hotelu Filmar odbyła się XI konferencja  „Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia”.
 
Głównym parterem konferencji organizowanej przez PTPIREE (Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej) w tym roku była Grupa Kapitałowa ENERGA.
 
Dyrektor Departamentu Sprzedaży Piotr Lidzbarski oraz Dyrektor Departamentu Realizacji Usług Janusz Wielgus podczas swoich wystąpień przedstawili najważniejsze informacje dotyczące GK ENERGA oraz ENERGA Oświetlenie. Zaprezentowano m.in zakres działalności GK, obszar działania, zakres oferowanych usług oraz realizacje związane z modernizacjami oświetlenia drogowego wykonanymi przez ENERGA Oświetlenie w gminach,  przedstawiając korzyści oraz oszczędności dla gmin z tytułu przeprowadzonych modernizacji oraz poprawę bezpieczeństwa dla mieszkańców.
 
Program konferencji to przede wszystkim ciekawe wykłady, dotyczące kwestii związanych z nowoczesnymi technologiami związanymi z oświetleniem oraz energetyką.
 
W przerwach obrad była możliwość zwiedzania stoisk wystawowych dostawców, by móc bliżej zapoznać się z produktami oraz porozmawiać z klientami.  Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem głównie na możliwość bliższego poznania naszych usług oraz otrzymania materiałów informacyjnych.
 
W konferencji wzięło udział ok. 160 osób,  w tym  przedstawiciele Samorządów Lokalnych, przedstawiciele Spółek Dystrybucyjnych, środowisk naukowych, ośrodków badawczo – rozwojowych, biur projektowych oraz producentów związanych z tematem konferencji.

13.04.2016 Raport CSR „Nasza odpowiedzialność 2015”

Raport CSR „Nasza odpowiedzialność 2015”

 • A
 • A
 • A

Nasza odpowiedzialność 2015” to już piąte wydawnictwo podsumowujące społeczną odpowiedzialność biznesu Grupy ENERGA.
 
Raport „Nasza odpowiedzialność 2015” opisuje skalę i charakter aktywności wszystkich spółek Grupy Energa w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz relacje z kluczowymi interesariuszami Grupy.
 
Nowością w raporcie jest prezentacja wpływu podejmowanych przez Grupę działań na otoczenie społeczne, środowiskowe i gospodarkę. Ocena następstw, zarówno tych bezpośrednich wynikających z działalności Grupy Energa, jak i pośrednich będących efektem  relacji z klientami, pracownikami, podmiotami z łańcucha dostaw oraz pozostałymi interesariuszami, pozwoliła Grupie uzyskać jaśniejszy obraz prowadzonych przez nią działań  z zakresu  zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. W proces raportowania tradycyjnie już zostali zaangażowani specjaliści ze spółek Grupy oraz interesariusze zewnętrzni.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym raport został przygotowany według międzynarodowych standardów raportowania GRI G4.0, które w roku 2016 stają się obligatoryjne. Prezentowane w raporcie treści pogrupowane są według przejrzystych kategorii dotyczących Grupy Energa, jej klientów i pracowników, środowiska naturalnego, dystrybucji energii elektrycznej i działalności na rzecz społeczeństwa. Raport wzorem lat ubiegłych poddany został weryfikacji przez niezależnego audytora  Deloitte Advisory Sp. z o.o.
 
2015_okladkaraport

14.03.2016 Uroczyste przekazanie nagrody głównej w Plebis...

Uroczyste przekazanie nagrody głównej w Plebiscycie Miast 2015/2016

 • A
 • A
 • A

 

Połczyn-Zdrój został po raz drugi wybrany najładniej oświetlonym miastem w Polsce.
 
W walce o zwycięstwo Połczyn-Zdrój wyprzedził 221 miast z całej Polski! W finale pokonał większe i bardziej znane miejscowości, m.in. Lublin, Częstochowę, Nowy Sącz, czy Inowrocław. Rywalizacja w tegorocznej edycji plebiscytu była zaciekła, a jej końcowy wynik ważył się do ostatniej minuty współzawodnictwa!

 

Na początku etapu ogólnopolskiego prowadził regionalny zwycięzca z województwa śląskiego – Częstochowa, która do finałowej fazy weszła z największą ilością głosów. Pozostałe miasta nie dawały jednak za wygraną. Najpierw pozycję lidera straciła stolica Śląska, którą wyprzedził Inowrocław. Ostatniego dnia głosowania na prowadzenie wyszedł Wołczyn, który szybko stracił prym na rzecz Inowrocławia. W ostatnich godzinach głosowania do grona liderów dołączył Połczyn Zdrój, który, ku wielkiemu zaskoczeniu obserwujących, wyszedł na prowadzenie. Inowrocław nie oddawał jednak pola i pierwsze miejsce, przechodziło z rąk do rąk aż do ostatnich sekund głosowania. Ostatecznie po emocjonującym boju zwycięzcą i zdobywcą tytułu okazał się jednak ponownie Połczyn Zdrój! Obecny dwukrotny laureat wygrał 10 głosami, zdobywając ich w finale aż 3611 – a to wszystko dzięki ogromnej mobilizacji jego mieszkańców i sympatyków! Dowodem na tak wielkie zaangażowanie, jest fakt, że w finałowym głosowaniu oddano ponad 10 000 głosów, z czego 1/3 SMS-ów została wysłana w ostatnich godzinach trwania zabawy! Łącznie w obu etapach „Świeć się z Energą” na wszystkie miejscowości biorące udział w Plebiscycie Miast oddano 102 925 głosów!

 

W piątek, 11 marca br., burmistrz miasta, Barbara Nowak oraz przedstawiciele obdarowanych ośrodków i zaproszeni mieszkańcy, odbierając energooszczędny sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł z rąk Dyrektora Piotra Lidzbarskiego reprezentującego ENERGA Oświetlenie wspólnie świętowali i cieszyli się sukcesem.

 

Połczyn-Zdrój wybrał w ramach otrzymanej puli na zakup nagród w sumie 92 sztuki nowoczesnego sprzętu. Są to urządzenia specjalnie dopasowane do potrzeb 23 ośrodków, w tym m.in: Domu Dziecka w Świdwinie, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju i wielu innych placówek działających na terenie gminy, które na co dzień organizują zajęcia dla dzieci oraz niosą pomoc innym potrzebującym. Zgromadzone urządzenia ułatwią codzienne prace, pozwolą także na oszczędne zużycie energii elektrycznej oraz wody, tym samym dbając o środowisko.

 

– Plebiscyt „Świeć się z Energą” sprawia wiele radości. Mamy szczęście, że żyjemy w pięknym mieście, które ponownie zostało okrzyknięte „świetlną stolicą Polski”. Wspólnymi siłami przyczyniliśmy się do poprawy bytu organizacji i instytucji pracujących na rzecz najbardziej potrzebujących osób z naszej społeczności. Mieszkańcy wspierali i integrowali się przez cały okres trwania akcji. Nawet do ostatniej chwili głosowania dzwonili do swoich najbliższych i sąsiadów, pytając czy ci oddali już głos na Połczyn-Zdrój. To naprawdę cieszy i pokazuje skalę zaangażowania mieszkańców. Ufundowany przez Grupę Energa sprzęt AGD w tym roku trafi do ogromnej liczby dzieci i osób potrzebujących na terenie naszej gminy. Takie akcje zdecydowanie warto organizować – mówi Barbara Nowak, burmistrz miasta.

 

Połczyn-Zdrój w finałowym głosowaniu wyprzedził drugi Inowrocław zaledwie o 10 punktów. Na kolejnych miejscach znalazł się Wołczyn, Częstochowa, Nowy Sącz, Świebodzin, Legnica, Międzychód, Wejherowo, Marki, Bartoszyce, Bielsk Podlaski, Sanok, Aleksandrów Łódzki, Lublin i Starachowice.

 

Uroczystość oficjalnego przekazania nagrody głównej odbyła się 11.03.2016 roku. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Połczyna Zdroju Pani Barbara Nowak, zastępca burmistrza Pan Mirosław Pierz, Dyrektor Handlowy Pan Piotr Lidzbarski reprezentujący sponsora głównego nagrody ENERGA Oświetlenie. Nie zabrakło też Przedstawicieli i podopiecznych obdarowanych placówek oraz przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów.

26.01.2016 Znamy zwycięzcę Plebiscytu Miast!

Znamy zwycięzcę Plebiscytu Miast!

 • A
 • A
 • A

 
Połczyn-Zdrój zdobył tytuł najpiękniej rozświetlonego miasta w siódmej edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”! Iluminacje niewielkiej miejscowości z województwa zachodniopomorskiego już po raz drugi cieszyły się największą sympatią internautów oraz czytelników dzienników regionalnych, oddających licznie swoje głosy poparcia do ostatniego dnia zabawy.
 
 
Połczyn-Zdrój-1
 
 
W walce o zwycięstwo Połczyn-Zdrój wyprzedził 221 miast z całej Polski! W finale pokonał większe i bardziej znane miejscowości, m.in. Lublin, Częstochowę, Nowy Sącz, czy Inowrocław. Rywalizacja w tegorocznej edycji plebiscytu była zaciekła, a jej końcowy wynik ważył się do ostatniej minuty współzawodnictwa!
 
 
Polczyn-Zdroj-11
 
 

Na początku etapu ogólnopolskiego prowadził regionalny zwycięzca z województwa śląskiego – Częstochowa, która do finałowej fazy weszła z największą ilością głosów. Pozostałe miasta nie dawały jednak za wygraną. Najpierw pozycję lidera straciła stolica Śląska, którą wyprzedził Inowrocław. Ostatniego dnia głosowania na prowadzenie wyszedł Wołczyn, który szybko stracił prym na rzecz Inowrocławia. W ostatnich godzinach głosowania do grona liderów dołączył Połczyn Zdrój, który, ku wielkiemu zaskoczeniu obserwujących, wyszedł na prowadzenie. Inowrocław nie oddawał jednak pola i pierwsze miejsce, przechodziło z rąk do rąk aż do ostatnich sekund głosowania. Ostatecznie po emocjonującym boju zwycięzcą i zdobywcą tytułu okazał się jednak ponownie Połczyn Zdrój! Obecny dwukrotny laureat wygrał 10 głosami, zdobywając ich w finale aż 3611 – a to wszystko dzięki ogromnej mobilizacji jego mieszkańców i sympatyków! Dowodem na tak wielkie zaangażowanie, jest fakt, że w finałowym głosowaniu oddano ponad 10 000 głosów, z czego 1/3 SMS-ów została wysłana w ostatnich godzinach trwania zabawy! Łącznie w obu etapach „Świeć się z Energą” na wszystkie miejscowości biorące udział w Plebiscycie Miast oddano 102 925 głosów!
 
 
Polczyn-Zdroj-w-plebiscycie-miast-swieć-sie
 
 
Zwycięzca, oprócz tytułu, otrzyma pochodzący ze sklep.energa.pl energooszczędny sprzęt AGD ufundowany przez Grupę Energa. Nagrodę o wartości 50 000 zł miasto przeznaczy na wybrany przez siebie cel charytatywny. Jednak to nie koniec nagród – pomoc o wartości 10 000 zł z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących trafi do wszystkich uczestników finałowego etapu zabawy.
 
W ubiegłym roku nowoczesne sprzęty, ułatwiające codzienne życie oraz zużywające mniejsze ilości prądu oraz wody, trafiły do Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Kubusia Puchatka, Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Radość”.

 

Wyniki finału Plebiscytu Miast 7 edycji „Świeć się z Energą”:
 
I miejsce − Połczyn Zdrój
 
II miejsce –Inowrocław
 
III miejsce – Wołczyn
 
Kolejne miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji zajęły: Częstochowa, Nowy Sącz, Świebodzin, Legnica, Międzychód, Wejherowo, Marki, Bartoszyce, Bielsk Podlaski, Sanok, Aleksandrów Łódzki, Lublin i Starachowice.

07.12.2015 Świeć Się z Energą – VII edycja konkursu

Świeć Się z Energą – VII edycja konkursu

 • A
 • A
 • A

Już po raz siódmy zapraszamy do udziału w ogólnopolskim głosowaniu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce.
 
Coroczny zimowy konkurs „Świeć się z Energą”, w trakcie kilku tygodni trwania, motywuje wszystkich mieszkańców i miłośników miast do głosowania na najpiękniej i najjaśniej udekorowaną przestrzeń miejską.
 
Zgłoszone do plebiscytu rozświetlone miasta zmierzą się ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostanie wyłoniony jeden zwycięzca – zdobywca tytułu Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w województwie, do którego trafi nagroda o wartości 10 000 ze sklepu internetowego sklep.energa.pl z przeznaczeniem urządzeń na wskazany przez miasto cel dobroczynny.
 
Jednak prawdziwe emocje towarzyszyć będą szesnastu uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim. W ostatecznym starciu wezmą udział miasta z najlepszymi wynikami z pierwszej regionalnej tury.
 
W drugim, ostatnim etapie, miejscowości rywalizować będą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski i nagrodę główną! Laureat otrzyma energooszczędny sprzęt AGD ze sklepu internetowego sklep.energa.pl o łącznej wartości 50 000 tys. zł do przekazania na wybrany przez miasto cel charytatywny! 
 
O tym, kto wygra w obu etapach zadecydują głosujący, którzy oddadzą swoje głosy na stronach dzienników lokalnych, za pośrednictwem aplikacji na Facebooku lub wysyłając SMS-y.
 
A każdy głos się liczy! W pomaganiu przez głosowanie każdego dnia można oddać tylko określoną liczbę głosów, dlatego pamiętajcie, że zaangażowanie przez cały okres trwania zabawy jest bardzo istotne.
 
Przez blisko dwa miesiące trwania plebiscytu będziecie mogli podziwiać albumy miast-kandydatów zamieszczane na naszej stronie oraz profilu na Facebooku i oceniać kreatywność twórców świątecznych iluminacji.
 
Ogólnopolski zwycięzca otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie, który zostanie przeznaczony przez urząd miasta na wybrany cel charytatywny,

 
W poprzedniej edycji do konkursu zgłosiło się aż 228 miast! Na ostatniej prostej, głosami Internautów zwyciężył Połczyn-Zdrój.
 
polczyn_zdroj_zwyciezca_vi_edycji_akcji_swiec_sie_z_energa_1_

23.09.2015 Rozpoczeliśmy sprzedaż dekoracji świątecznyc...

Rozpoczeliśmy sprzedaż dekoracji świątecznych na sezon 2015/2016

 • A
 • A
 • A

 

Energa Oświetlenie Sp. z o.o. rozpoczęła sprzedaż dekoracji świątecznych na sezon 2015 – 2016. Proponowana przez naszą Spółkę usługa jest doskonałym sposobem na upiększanie miast i gmin, hoteli, centów handlowych, placów, skwerów, zajazdów podczas różnych wydarzeń okolicznościowych oraz okresu świąteczno-noworocznego. Dzięki wieloletniej współpracy z profesjonalnym, wyspecjalizowanym dostawcą elementów dekoracji, ENERGA Oświetlenie realizuje usługę z sukcesami od wielu lat. Dekoracje świąteczne ożywiają ulice i budynki przez co mają ogromny wpływ na świąteczny nastrój i dobre samopoczucie mieszkańców. Naszym Klientom gwarantujemy kompleksową realizację od projektu do instalacji.

 

 

Do pobrania katalogi dekoracji świątecznych naszych dostawców:

 

Polamp

 

 

Elementy usługi :
 • Przygotowanie bezpłatnej wizualizacji
 • Pomoc przy wyborze dekoracji
 • Zakup dekoracji świątecznych
 • Montaż i demontaż dekoracji

 

KORZYŚCI:

 • Brak kosztów dzierżawy slupów (w przypadku słupów EO)
 • Atrakcyjne rabaty na oferowane produkty
 • Dostawa iluminacji pod wskazany adres
 • Poprawa estetyki miast i gmin
 • Montaż i demontaż dekoracji

 

PRZYKŁADY ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW:

 • Trójmiasto
 • Ustronie Morskie
 • Sądelski Dwór- Murzasichle
 • Kołobrzeg
 • Koszalin

 

ZAMÓWIENIA DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH

 

Szczegółowe informacje dotyczące dekoracji świątecznych uzyskacie Państwo pod numerami telefonów:

 

 • Trójmiasto, Wejherowo, Tczew, Sierakowice, Olsztyn, Elbląg
  – Łukasz Pacholec – tel. 607-262-477
 • Koszalin, Słupsk, Kołobrzeg, Szczecinek
  – Jerzy Kozłowski – tel. 601-510-605
 • Toruń, Włocławek, Grudziądz
  – Dariusz Zieliński – tel. 785-871-221
 • Płock, Kutno, Mława
  – Marcin Szewczyk – tel. 785-875-028
15.06.2015 Projekt "Smart Toruń"– pilotażowe wdrożenie...

Projekt "Smart Toruń"– pilotażowe wdrożenie Inteligentnej Sieci Energetycznej przez Grupę Kapitałową ENERGA

 • A
 • A
 • A

O projekcie

 

Projekt „Smart Toruń – pilotażowe wdrożenie Inteligentnej Sieci Energetycznej przez Grupę Kapitałową ENERGA”, znany pod nazwą „SmartToruń”, obejmuje stworzenie Inteligentnej Sieci Energetycznej na terenie Torunia i sąsiadujących gmin.

 

Projekt „Smart Toruń” obejmuje rozwój aplikacji do komunikacji z licznikami zdalnego odczytu oraz przygotowanie specjalnych systemów informatycznych do obsługi i zarządzania siecią. W miejscowości Wygoda, w gminie Czernikowo, na terenie 7,7 ha wybudowana zostanie elektrownia fotowoltaiczna o mocy szczytowej – 4 MW. W gminie Chełmża powstanie inteligentna sieć oświetleniowa z zastosowaniem energooszczędnych lamp. Do jej obsługi zaprojektowane zostanie specjalne oprogramowanie, które będzie połączone z dotychczasowymi systemami. Dzięki Smart Toruń zostaną także opracowane i przetestowane nowe produkty i taryfy dla Klientów. Projekt oznacza także mniejszą emisję CO2. Spodziewanym efektem ekologicznym jest ograniczenie lub uniknięcie emisji aż 8901,01 Mg dwutlenku węgla rocznie, dla porównania średnia roczna emisja CO2 w Polsce na osobę to 8,6 Mg.

 

Liderem konsorcjum realizującego projekt jest Energa-Operator, ponadto w jego skład wchodzą: Energa-Obrót, Energa-Hydro i Energa-Oświetlenie. Całkowity koszt inwestycji to 81,6 mln zł, z czego ponad 19,5 mln pochodzi z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 
Farma fotowoltaiczna
 

Elektrownia fotowoltaiczna powstaje w gminie Czernikowo na obszarze o powierzchni ok. 7,7 ha. Farma to łącznie ok. 16 tys. paneli monokrystalicznych, które po przyłączeniu do sieci dadzą 4 MW mocy. Elektrownia zostanie uruchomiona w II kw. 2015 r. Wykonawcą elektrowni fotowoltaicznej jest firma Global Energy Services SIEMSA SA.

 
farma
 
Aplikacja
 

Aplikacja oraz system informatyczny budowany w ramach projektu Smart Toruń to narzędzia, które nie będą bezpośrednio widoczne dla klientów – będą stanowiły zaplecze całego systemu liczników zdalnego odczytu. Natomiast dadzą wiele cennych informacji, które trafią do klientów. Chodzi tu szczególnie o poprawę jakości dostaw energii a także lepszą informację o przerwach w dostawach energii i maksymalne skrócenie trwania tych przerw.

 
Inteligentne oświetlenie
 

Energa Oświetlenie przeprowadza obecnie modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Chełmża. Wymienionych zostanie 271 opraw oświetleniowych oraz 14 szafek sterująco zasilających, które są własnością Energa Oświetlenie. Nowe lampy będą działały w technologii LED.

 

Gmina Chełmża - Grzywna2a
 

fot. Grzywna – EOŚ

 

Zakładając roczny czas pracy obu rodzajów lamp LED (4080 godzin) oraz korzyści związane z wprowadzeniem zdalnego systemu sterowania, zużycie energii oświetlenia zmniejszy się ponad połowę (z 192,1 MWh do 83,7 MWh). W wyniku modernizacji źródeł i opraw oświetlenia ulicznego zużycie energii elektrycznej zmniejszy się o 48 proc. Teleinformatyczny system sterowania i zarządzania umożliwi uzyskanie dodatkowych 15 proc. oszczędności.

 

 Zajączkowo1a

 

fot. Zajączkowo – EOŚ

 

Oświetlenie będzie sterowane dzięki wykorzystaniu sieci GSM. Dzięki temu możliwe jest zdalne zarządzanie (zaprogramowanie czasu włączenia, redukcja strumienia świetlnego ) oraz bieżące zbieranie informacji o zużywanej energii i usterkach. Wszystkie dane zapisywane są w bazie danych oraz odczytywane online poprzez stronę www przez operatora systemu. Zebrane dane pozwalają na bardzo dokładne określenie zużycia energii dla każdej z opraw, usterek i innych danych pomocnych w bieżącej eksploatacji sieci oświetleniowej.

 

 
 
NFOSiGW  Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 

27.03.2015 ENERGA Oświetlenie doda blasku Elblągowi

ENERGA Oświetlenie doda blasku Elblągowi

 • A
 • A
 • A
Elbląg będzie jeszcze piękniejszy dzięki naszym modernizacjom.

 

​Dzięki podpisanej przez Spółkę ENERGA Oświetlenie umowie o współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu w 2015 roku zostaną  wykonane roboty modernizacyjne oraz przebudowa oświetlenia wybranych ulic i placów zabaw w elbląskich parkach .
 
Zakres naszych prac to głównie:

  • modernizacja oświetlenia Alei Grunwaldzkiej  (na odcinku od zjazdu do E.Leclerc do ul. Rawskiej) polegająca na doświetleniu chodników 74 lampami LED.
  • oświetlenie ul. Witkiewicza (przy budynkach 1-13) poprzez podwieszenie oświetlenia na sieci energetycznej (7 opraw)
  • przebudowa oświetlenia ul. Świerkowej w ramach projektu „Oświetlenie ul. Kajki i ulic przyległych” poprzez demontaż istniejącego oświetlenia i budowę nowego (8 słupów i opraw).
  •  budowa oświetlenia ul. Fromborskiej od istniejącego oświetlenia do ul. Ogólnej (3 słupy i oprawy).
  • doświetlenie placów zabaw w Parku Kajki i Parku Modrzewie oraz dojścia do placu zabaw w Parku Modrzewie (łącznie 12 słupów i opraw)

 

Inwestycja będzie finansowana z budżetu miasta Elbląg oraz Spółki ENERGA Oświetlenie. Łączna wartość zaplanowanych wspólnych inwestycji wyniesie ponad 200 tys. złotych.
 
Dodatkowo w 2015 roku, w Elblągu  Spółka ENERGA Oświetlenie:

 • wymieni słupy oświetleniowe na al. Grunwaldzkiej
 • na ul. Sopockiej oraz na ul. Panieńskiej wymienione zostaną również słupy oświetleniowe wraz z oprawami.
 •  

Prace zostaną wykonane w całości ze środków firmy Energa Oświetlenie Sp. z o.o. Przewidywana wartość inwestycji to ok. 350 tys. zł brutto.

24.02.2015 Uroczyste przekazanie nagrody głównej w Plebis...

Uroczyste przekazanie nagrody głównej w Plebiscycie Miast 2014/2015

 • A
 • A
 • A

Fot. Radosław Brzostek
 
Połczyn-Zdrój został wybrany najładniej oświetlonym miastem w Polsce. To właśnie jego iluminacje świąteczne cieszyły się w tym roku największą sympatią głosujących w VI edycji Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”. W walce o zwycięstwo Połczyn-Zdrój wyprzedził ponad 220 miast z całego kraju, pokonując w finale m.in. Aleksandrów Łódzki, Bielsko-Białą, Rzeszów oraz Wrześnię.
 
Jak co roku, nagrodą dla tryumfatora Plebiscytu Miast jest energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł ufundowany przez ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z przeznaczeniem na cel społeczny.
 
Wysokiej klasy chłodziarko-zamrażarka, suszarka, pralka, zmywarka, kuchnia, robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa oraz odkurzacz zostały przekazane dla środowiskowego domu samopomocy i opieki dziennej dla osób niepełnosprawnych oraz 2 przedszkoli na terenie gminy.
 
Uroczystość oficjalnego przekazania nagrody głównej odbyła się 23.02.2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Połczyna Zdroju Pani Barbara Nowak, zastępca burmistrza Pan Mirosław Pierz, Dyrektor Handlowy Pan Piotr Lidzbarski reprezentujący sponsora głównego nagrody ENERGA Oświetlenie. Nie zabrakło też Przedstawicieli i podopiecznych obdarowanych placówek oraz przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów.

06.02.2015 Znamy zwycięzcę ogólnopolskiego Plebiscytu Mi...

Znamy zwycięzcę ogólnopolskiego Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”!

 • A
 • A
 • A

Połczyn-Zdrój został wybrany najładniej oświetlonym miastem w Polsce! To właśnie jego iluminacje świąteczne cieszyły się w tym roku największą sympatią głosujących w VI edycji Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”. W walce o zwycięstwo Połczyn-Zdrój wyprzedził ponad 220 miast z całego kraju, pokonując w finale m.in. Gdynię, Lublin i Bielsko-Białą. Zwycięzca – oprócz tytułu – otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy zł od Spółki ENERGA Oświetlenie, który przeznaczy na cel charytatywny.
 
polczyn_zdroj_zwyciezca_vi_edycji_akcji_swiec_sie_z_energa_1_
 
Rywalizacja w tegorocznej edycji plebiscytu była zaciekła. Połczyn-Zdrój prowadził na początku etapu ogólnopolskiego, szybko wyprzedziła go jednak Bielsko-Biała, by potem oddać pozycję lidera Aleksandrowi Łódzkiemu. W końcu jednak Połczyn-Zdrój odzyskał prowadzenie. W finałowym etapie Plebiscytu oddano łącznie aż 89 tys. głosów. Miasta do ostatniej chwili mobilizowały swoich mieszkańców i sympatyków, zachęcając ich do okazania wsparcia i oddania głosów. Co może zaskakiwać, wśród pokonanych znalazły się miejscowości znacznie większe niż ostateczny zwycięzca. Tak jak na etapie wojewódzkim, to lokalny patriotyzm i determinacja mieszkańców otworzyły Połczynowi-Zdrojowi drogę do wygranej.
 
W solidarności siła
 
Zwycięzca tegorocznej edycji, Połczyn-Zdrój zdobył łącznie aż 35 900 głosów. Minimalnie za nim znalazł się Aleksandrów Łódzki, który walczył o pierwsze miejsce do ostatnich chwil głosowania, jednak ostatecznie z liczbą 35 633 głosów zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Bielsko-Biała, która zgromadziła 4438 głosów. Finałową rywalizację z zapartym tchem śledzili nie tylko mieszkańcy miast, które znalazły się w końcowym, finałowym etapie, ale także ich władze.
 
Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Od kilku lat angażujemy się w akcję „Świeć się z Energą” ponieważ wierzymy, że Połczyn-Zdrój jest pięknie rozświetlone na święta. Mieszkańcy także są wyjątkowi, bo potrafią solidarnie zmobilizować się i intensywnie wspierać swoje miasto w rywalizacji nie tylko o tytuł, ale przede wszystkim o nagrodę charytatywną – mówi Barbara Nowak, burmistrz miasta Połczyn-Zdrój – Dziękuję wszystkim, którzy oddali na nas swój głos. Satysfakcja jest tym większa, że Połczyn-Zdrój otrzyma ekologiczny, nowoczesny sprzęt AGD, w który będziemy mogli wyposażyć najbardziej potrzebującą placówkę w mieście.
 
Moje miasto, moja duma i nagroda dla potrzebujących
 
Dostanie się do finału rywalizacji miast nie było łatwe. W rekordowej pod tym względem edycji świątecznego plebiscytu wzięło udział aż 228 miejscowości, a do walki o zwycięstwo stanęło 16 liderów regionalnych.  Obok nagrody głównej dla Połczyna-Zdroju, wszyscy finaliści zostaną uhonorowani nagrodą na cel charytatywny – drobnym  sprzętem AGD o wartości 1 tysiąca zł każdy. Do udziału w zabawie przyciągają jednak nie tylko nagrody. Nie mniej istotne jest zjednoczenie ludzi wokół ich miasta, obudzenie w nich poczucia dumy z miejsca, w którym na co dzień mieszkają i pokazanie im, że ich miasto jest naprawdę piękne. Plebiscyt niejednokrotnie pozwala odkryć swoją miejscowość na nowo, a jej świąteczny blask w niejednym mieszkańcu obudził uczucie lokalnego patriotyzmu. O to też chodziło organizatorom akcji.
 
To zwycięskie miasto zadecyduje, na jaki cel przeznaczona zostanie energooszczędny sprzęt AGD. W roku ubiegłym główną nagrodę otrzymał Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bielsku-Białej. Sponsorem zarówno nagrody głównej, jaki i nagród dla laureatów wojewódzkich, jest spółka ENERGA Oświetlenie.
 
Wyniki finału Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”:

 • I miejsce − Połczyn Zdrój, 35900 głosów
 • II miejsce – Aleksandrów Łódzki, 35633 głosy
 • III miejsce – Bielsko-Biała, 4438 głosów
 • IV miejsce − Rzeszów, 3249 głosów
 • V miejsce − Września, 2067 głosów

Kolejne miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji zajęły: Bielsk Podlaski, Małomice, Legnica, Inowrocław, Wołczyn, Radom, Gdynia, Lublin, Szczawnica, Bartoszyce i Skarżysko-Kamienna.
 
Galerie zdjęć iluminacji świątecznych miast biorących udział w finale Plebiscytu Miast można obejrzeć w galerii na SwiecSie.pl oraz w serwisie społecznościowym: www.facebook.com/SwiecSie.

 

09.01.2015 ENERGA Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie ul...

ENERGA Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne w Bydgoszczy

 • A
 • A
 • A

ENERGA Oświetlenie wygrała drugi pod względem wielkości przetarg dotyczący modernizacji oświetlenia ulicznego w Polsce.

 

Energa Oświetlenie wymieni w Bydgoszczy blisko 7300 szt. opraw świetlnych starego typu na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe. W mieście będzie jaśniej i bardziej ekologicznie.

 

W dniu 17.12.2014 roku Spółka ENERGA Oświetlenie wygrała przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego będącego własnością Miasta Bydgoszcz w ramach programu SOWA – projektu polegającego na dofinansowaniu przez NFOŚiGW modernizacji oświetlenia ulicznego realizowanego przez Samorządy.

 

Oszczędności dla miasta

 

Do 31 sierpnia 2015 roku Spółka Energa Oświetlenie zmodernizuje na ponad 400-stu ulicach Bydgoszczy sieć oświetlenia ulicznego składającą się obecnie z 7300 szt. energochłonnych opraw sodowych i zamieni je na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe o mocy od 26 do 148 W.

 

Działania modernizacyjne obejmą także uruchomienie i konfigurację nowoczesnego inteligentnego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia zapewniającego indywidualne sterowanie każdą zainstalowaną oprawą.

 

Istotnym efektem przeprowadzenia modernizacji w Bydgoszczy będzie znaczne obniżenie energochłonności obecnego systemu poprzez wdrożenie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz zastosowanie inteligentnych układów sterujących.

 

W wyniku przeprowadzonej modernizacji oświetlenia ulicznego koszty zużycia energii elektrycznej w mieście spadną o ponad 60 procent.

 

Korzyści dla mieszkańców

 

Dodatkową korzyścią z planowanej modernizacji infrastruktury oświetleniowej dla mieszkańców miasta oraz środowiska naturalnego będzie ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 60%. Planowana modernizacja znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, komfort życia, jednocześnie gwarantując niższe zużycie energii elektrycznej.

 

Planowana modernizacja oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy będzie jedną z największych przeprowadzonych przez Energa Oświetlenie na terenie kraju. Wartość inwestycji to kwota ponad 20 mln zł. Wcześniej Spółka zrealizowała duże inwestycje m.in. w Koszalinie, Słupsku, Hajnówce (woj. podlaskie) oraz pomorskim Trzebielinie. W Koszalinie Energa zmodernizowała 900 opraw świetlnych, w Słupsku ponad 700 szt., w Hajnówce wymieniła 470 szt. opraw, natomiast w Trzebielinie zmodernizowała 354 lampy, dzięki czemu miejscowość jako pierwsza w kraju została w pełni oświetlona przy użyciu opraw LED.

04.12.2014 Świeć Się z Energą – VI edycja konkursu - ...

Świeć Się z Energą – VI edycja konkursu - Zaczynamy już od 5 grudnia!

 • A
 • A
 • A

Zapraszamy do udziału w VI edycji Konkursu „Świeć się” . Konkurs trwa od 5 grudnia 2014 r. do 20 stycznia 2015 r.

 

„Świeć się z ENERGĄ” to realizowany od 5 lat przez Grupę ENERGA konkurs, w którym wyróżniane są świąteczne iluminacje miejskie, świąteczne zdjęcia przesyłane przez indywidualne osoby (fotografie świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów) oraz iluminacje zdobiące centra handlowe.

 

Akcja „Świeć się z ENERGĄ” składa się z:

 

1. Plebiscytu Miast  – doroczna zabawa angażująca internautów do głosowania na najpiękniej oświetlone miasto. Akcja prowadzona w serwisie www.SwiecSie.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/swiecsie

 

 • w dwuetapowym plebiscycie na najładniej świątecznie oświetlone miasta w Polsce internauci wybierają spośród ponad 130 miejscowości szesnastu laureatów ( po jednej miejscowości z każdego województwa). Następnie z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje energooszczędny sprzęt AGD wartości 10 tys. zł, do przekazania na wybrany przez urząd miasta cel społeczny,

 

 • etap wojewódzki

 

 • Głosowanie w Plebiscycie Miast odbywa się na fan pagu Świeć Się (liczącym ponad 100 tys. fanów) oraz w serwisie konkursowym www.Swiecsie.pl ,

 

 • Do tej pory na prowadzeniu jest Bielsko-Biała, Szczecin, Rzeszów, Bartoszyce i Gdynia,

 

 • W poprzednich edycjach plebiscytu zwyciężał Rzeszów, Szczecin (dwukrotnie) oraz Bielsko-Biała.

 

 Nagrody:

  • ogólnopolski zwycięzca otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie, który zostanie przeznaczony przez urząd miasta na wybrany cel charytatywny,

 

  • po raz pierwszy w Plebiscycie Miast, każdy zwycięzca etapu wojewódzkiego może liczyć na nagrodę w postaci małego AGD – każde z 16 miast otrzyma ufundowany przez sklep.energa.pl zestaw o wartości 1 tys. zł.

 

 

 2. Konkurs fotograficzny dla osób indywidualnych – akcja prowadzona w serwisie www.SwiecSie.pl

 

 • To konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze fotografie iluminacji świątecznych (fotografie świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów),

 

 • Zdjęcia w kategoriach „Mój Dom” oraz „Moje Miasto” wyłoni jury konkursu pod przewodnictwem Lidii Popiel,

 

 • Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów na serwisie konkursowym www.SwiecSie.pl,

 

 • Autorzy najlepszych i najciekawszych fotografii mają szansę wygrać mnóstwo atrakcyjnych nagród, m.in. warsztaty fotograficzne, wysokiej jakość sprzęt elektroniczny oraz fotograficzny.

 

 3. Plebiscytu galerii handlowych (akcja prowadzona od 2012 r.) – akcja prowadzona w serwisie www.SwiecSie.pl

 

 • Centrum handlowe, które uzyska najwięcej głosów internautów na serwisie konkursowym www.SwiecSie.pl, otrzyma tytuł, nagrody oraz specjalne wyróżnienia,

 

 • Partnerem plebiscytu „Świeć się Galerio” jest Polska Rada Centrów Handlowych.

 

 

Wybieramy najpiękniej udekorowane świątecznymi iluminacjami miasto, gminę w Polsce. Dla laureata konkursu ufundowaliśmy atrakcyjne nagrody.

Wszelkie informacje o konkursie, sposobie głosowania dostępne są na stronach:

 

www.SwiecSie.pl

 

www.facebook.com/swiecsie

 

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

25.02.2014 Uroczyste przekazanie nagrody głównej w Plebis...

Uroczyste przekazanie nagrody głównej w Plebiscycie Miast

 • A
 • A
 • A

Fot. Paweł Sowa „W Bielsku-Białej” Magazyn Samorządowy

 

W tym roku Internauci po raz kolejny uznali Bielsko-Białą za najpiękniej świątecznie rozświetloną stolicę nie tylko województwa śląskiego, ale także całej Polski. W finale miasto stanęło do rywalizacji z reprezentantami 15 województw, z której wyszło zwycięsko, wyprzedzając Szczecin oraz Rzeszów, zajmujące kolejno II i III miejsce.

 

Jak co roku, nagrodą dla tryumfatora Plebiscytu Miast jest energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł ufundowany przez ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o., z przeznaczeniem na cel społeczny. Wysokiej klasy chłodziarko-zamrażarka, suszarka, pralka, zmywarka, kuchnia, robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa oraz odkurzacz zostały przekazane dla bielskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

 

W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Dyrektor ZPOW Małgorzata Maderak-Hoza i przedstawiciel Organizatorów akcji „Świeć Się z ENERGĄ”  Jarosław Kozłowski. Nie zabrakło też podopiecznych placówek oraz przedstawicieli lokalnych i ogólnopolskich mediów.

14.02.2014 NOWOŚĆ - Wynajem Podnośników Koszowych

NOWOŚĆ - Wynajem Podnośników Koszowych

 • A
 • A
 • A

 

Spółka Energa Oświetlenie oferuje w ramach usług dodatkowych wynajem podnośników koszowych, znanych producentów, przeznaczonych do prac montażowych i konserwacyjnych na różnych wysokościach od 12 m do 27 m, z max wysięgiem bocznym do 20 m. Spółka w swojej dyspozycji posiada 58 podnośników.

 

W ubiegłym roku zostały wprowadzone do eksploatacji podnośniki firm Ruthmann i Palfinger Wumag. Podnośniki typu  Ruthmann T-180 i Palfinger Wumag  P 180 charakteryzują się dużą stabilnością, przy udźwigu kosza 320 kg i max. wysięgu bocznym 17m. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo i komfort pracy operatora, zastosowane rozwiązania techniczne ograniczają do minimum możliwości popełnienia błędów.

 

Usługi dla Klientów wykonujemy na terenie działania Spółki oferując  sprawną, profesjonalną i fachową obsługę do prac wysokościowych.

 

Oferując nowoczesny i bardziej ekonomiczny sprzęt, możemy zaoferować bardziej korzystne ceny za rbh pracy podnośnika – już od 90 zł.  

 

Dla stałych odbiorców i przy większych zamówieniach proponujemy negocjację ceny.

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wynajęciem podnośników zapraszamy do kontaktu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wynajmu podnośników uzyskacie Państwo pod numerami telefonu :

 

 • Trójmiasto, Wejherowo, Tczew, Sierakowice, Elbląg

 

      Tadeusz Jasiński  – tel. + 48 695 405 573; tadeusz.jasinski@energa.pl

 

 • Toruń, Włocławek, Grudziądz, Brodnica

 

      Wojciech Walczuk – tel. +48 663 489 328; wojciech.walczuk@energa.pl

 

 • Płock, Kutno, Mława, Ciechanów

 

      Katarzyna Ciećwierz – tel. + 48 785 802 717; katarzyna.ciecwierz@energa.pl

 

 

15.12.2013 Świeć Się z Energą – V edycja konkursu

Świeć Się z Energą – V edycja konkursu

 • A
 • A
 • A

Zapraszamy do udziału w V edycji Konkursu „Świeć się” .

 

„Świeć się z ENERGĄ” to realizowany od 4 lat przez Grupę ENERGA konkurs, w którym wyróżniane są świąteczne iluminacje miejskie, świąteczne zdjęcia przesyłane przez indywidualne osoby (fotografie świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów) oraz iluminacje zdobiące centra handlowe.

 

Akcja „Świeć się z ENERGĄ” składa się z:

 

1. Plebiscytu Miast  – doroczna zabawa angażująca internautów do głosowania na najpiękniej oświetlone miasto. Akcja prowadzona w serwisie www.SwiecSie.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/swiecsie

 

 • w dwuetapowym plebiscycie na najładniej świątecznie oświetlone miasta w Polsce internauci wybierają spośród ponad 130 miejscowości szesnastu laureatów ( po jednej miejscowości z każdego województwa). Następnie z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje energooszczędny sprzęt AGD wartości 10 tys. zł, do przekazania na wybrany przez urząd miasta cel społeczny,

 

 • etap wojewódzki trwa od 2 grudnia 2013 r. do 2 stycznia 2014 r. Spośród 16 laureatów do 12 stycznia 2014 r. internauci wyłonią ogólnopolskiego zwycięzcę,

 

 • Głosowanie w Plebiscycie Miast odbywa się na fan pagu Świeć Się (liczącym ponad 100 tys. fanów) oraz w serwisie konkursowym www.Swiecsie.pl ,

 

 • Do tej pory na prowadzeniu jest Bielsko-Biała, Szczecin, Rzeszów, Bartoszyce i Gdynia,

 

 • W poprzednich edycjach plebiscytu zwyciężał Rzeszów, Szczecin (dwukrotnie) oraz Bielsko-Biała.

 

 Nagrody:

  • ogólnopolski zwycięzca otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie, który zostanie przeznaczony przez urząd miasta na wybrany cel charytatywny,

 

  • po raz pierwszy w Plebiscycie Miast, każdy zwycięzca etapu wojewódzkiego może liczyć na nagrodę w postaci małego AGD – każde z 16 miast otrzyma ufundowany przez sklep.energa.pl zestaw o wartości 1 tys. zł.

 

 

 2. Konkurs fotograficzny dla osób indywidualnych – akcja prowadzona w serwisie www.SwiecSie.pl

 

 • To konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze fotografie iluminacji świątecznych (fotografie świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów),

 

 • Zdjęcia w kategoriach „Mój Dom” oraz „Moje Miasto” wyłoni jury konkursu pod przewodnictwem Lidii Popiel,

 

 • Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów na serwisie konkursowym www.SwiecSie.pl,

 

 • Autorzy najlepszych i najciekawszych fotografii mają szansę wygrać mnóstwo atrakcyjnych nagród, m.in. warsztaty fotograficzne, wysokiej jakość sprzęt elektroniczny oraz fotograficzny.

 

 3. Plebiscytu galerii handlowych (akcja prowadzona od 2012 r.) – akcja prowadzona w serwisie www.SwiecSie.pl

 

 • Centrum handlowe, które uzyska najwięcej głosów internautów na serwisie konkursowym www.SwiecSie.pl, otrzyma tytuł, nagrody oraz specjalne wyróżnienia,

 

 • Partnerem plebiscytu „Świeć się Galerio” jest Polska Rada Centrów Handlowych.

 

 

Wybieramy najpiękniej udekorowane świątecznymi iluminacjami miasto, gminę w Polsce. Dla laureata konkursu ufundowaliśmy atrakcyjne nagrody.

Wszelkie informacje o konkursie, sposobie głosowania dostępne są na stronach:

 

www.SwiecSie.pl

 

www.facebook.com/swiecsie

 

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

 

08.07.2013 Ruszyła akcja marketingowa „Miejsce na Twoją...

Ruszyła akcja marketingowa „Miejsce na Twoją reklamę”

 • A
 • A
 • A

Akcja „Miejsce na Twoją reklamę” – od początku lipca w wytypowanych lokalizacjach znajdujących się w obszarze działania Spółki ENERGA Oświetlenie na latarniach ulicznych pojawiły się specjalne nośniki z wkładkami reklamowymi z napisem „Miejsce na Twoją reklamę”, wskazujące zainteresowanym Klientom do kogo mogą zwrócić się w przypadku zainteresowania taką formą reklamy ulicznej.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszą Spółką w celu zapoznania się z usługą reklamy na słupach oświetleniowych.

mapa z Regionami

 

 

 Lista osób z Regionalnych Wydziałów Sprzedaży odpowiedzialnych za sprzedaż powierzchni reklamowej na słupach oświetleniowych:

26.03.2013 VIII konferencja „Oświetlenie drogowe – spo...

VIII konferencja „Oświetlenie drogowe – sposoby zarządzania systemami oświetlenia na terenie kraju”

 • A
 • A
 • A

g2998

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o jest Partnerem Głównym:


VIII konferencji „Oświetlenie drogowe – sposoby zarządzania systemami oświetlenia na terenie kraju”.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2013 r. w Hotelu VELAVES SPA & RESORT we Władysławowie.

 

Głównym celem konferencji jest poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń Spółek Dystrybucyjnych oraz przedstawicieli samorządów lokalnych w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego.

 

W czasie konferencji przewiduje się omówienie następujących zagadnień:

 

–  Modele współpracy samorządów z podmiotami świadczącymi usługi oświetleniowe,

–  Problematyka kradzieży i dewastacji elementów infrastruktury sieciowej,

– Tajemnice procesu postrzegania przedmiotów i sytuacji społecznych,

–  Program SOWA, program ESCO, białe certyfikaty,

–  Oprawy LED – aktualne doświadczenia, wyniki dostępnych badań i pomiarów,

–  Nowe technologie lamp w oświetleniu drogowym,

– Poprawa efektywności energetycznej instalacji oświetleniowych poprzez redukcję mocy i „inteligentne oprawy”,

– Kryteria doboru poziomu redukcji wymaganych parametrów w oświetleniu drogowym,

–  Nowe wymagania normatywne dotyczące oświetlenia miejsc pracy we wnętrzach,

–  Retrofit oświetlenia – problemy oraz możliwe korzyści wymiany „klasycznych” źródeł światła na LED-owe w istniejących oprawach.

 

W konferencji przewidywany jest udział Samorządów Lokalnych i Wojewódzkich, przedstawicieli Spółek Dystrybucyjnych, środowisk naukowych, ośrodków badawczo – rozwojowych, biur projektowych oraz producentów związanych z tematem konferencji.

12.03.2013 I Mistrzowstwa w Narciarstwie Alpejskim o puchar...

I Mistrzowstwa w Narciarstwie Alpejskim o puchar Grupy ENERGA SA

 • A
 • A
 • A

W dniach 7 – 10 marca ENERGA-OPERATOR SA zorganizował w Ośrodku Czarna Góra k. Stronia Śląskiego

I MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM O PUCHAR GRUPY ENERGA SA.

 

Naszą Spółkę reprezentowała silna pięcioosobowa drużyna w składzie: Anna Żuk, Jerzy Kozłowski, Rafał Dylewski, Krzysztof Komolubi oraz Wiesław Gończ.

 

„W mistrzostwach brało udział 14 kobiet. Na zawodach panowała przyjazna atmosfera i zacięta rywalizacja o podium. Warunki, w jakich odbywały się zawody były bardzo wymagające. Gęsta mgła i mokry śnieg były dużym utrudnieniem, ale wszystkie zawodniczki podjęły walkę pokonania trasy, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Koleżankom z podium należą się wyrazy uznania za prezentowane umiejętności, ponieważ o zwycięstwie decydowały setne sekundy. Chciałabym złożyć podziękowania organizatorom, którzy przygotowali pracownikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnie przygotowanych zawodach. Szczególne podziękowania kieruję również do Prezesa Spółki Energa Oświetlenie za umożliwienie mi i kolegom z EOŚ reprezentowania Spółki w zawodach. Były to dla mnie pierwsze zawody narciarskie, w których mogłam uczestniczyć, więc podjęta rywalizacja była dla mnie dużym wyzwaniem. Jestem szczęśliwa, że mogłam doskonalić swoje umiejętności wśród tak dobrze przygotowanego grona zawodników. Była to również dobra okazja do wymiany opinii o różnych ośrodkach narciarskich, które warto odwiedzić” – Anna Żuk ENERGA Oświetlenie.

 

Z przyjemnością informujemy, że Anna Żuk reprezentująca naszą Spółkę zajęła w mistrzostwach 1 miejsce w klasyfikacji kobiet.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA      OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

08.02.2013 Bielsko Biała uhonorowane! Nagrody ufundowane p...

Bielsko Biała uhonorowane! Nagrody ufundowane przez ENERGA Oświetlenie trafiły do potrzebujących.

 • A
 • A
 • A

 

7 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste przekazanie nagrody głównej sponsorowanej przez Spółkę ENERGA Oświetlenie za zwycięstwoBielska-Białej w plebiscycie na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne w ramach IV edycji akcji „Świeć Się z ENERGĄ”. W bielskim Ratuszu, w obecności mediów, prezydent miasta Jacek Krywult oficjalnie odebrał dyplom i gratulacje dla całego miasta.

 

W imieniu Spółki ENERGA Oświetlenie dyplom oraz nagrodę Prezydentowi miasta wręczyła Pani Justyna Gościnska – przedstawicielka organizatora.

 

– Dzięki tej zabawie zobaczyliśmy jak duży jest lokalny patriotyzm wśród mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i regionu. Pokazali oni tym samym jak są w Bielsku-Białej zakochani. Zapewniam, że w przyszłorocznej edycji konkursu również weźmiemy udział. Zdradzę, że choinka na placu Chrobrego będzie jeszcze większa – mówił prezydent Jacek Krywult w czasie odbierania nagród.

 

Władze miasta zdecydowały się przeznaczyć nagrodę, w postaci energooszczędnego sprzętu AGD ufundowanego przez Spółkę ENERGA Oświetlenie, dla Domu dla Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który znajduje się przy ul. Stefanki 7.

 

Wybrana placówka to miejsce, które od wielu lat udziela schronienia osobom i rodzinom pozbawionym domów, a także pomaga w życiowym usamodzielnianiu się mieszkańców i ich integracji ze społeczeństwem. Aktualnie przebywa tam ponad 100 osób, w tym matki z dziećmi, rodziny i osoby samotne.

 

– Jest to ogromna niespodzianka, bardzo miły prezent, tym bardziej, że w tym roku nasz Dom obchodzi 20-lecie działalności– mówi Małgorzata Blachura, kierownik Domu dla Bezdomnych.

 

Część nagrody, czyli zestaw kina domowego został przekazany przez Urząd Miasta do Domu Dziecka przy ulicy Lompy.

 

– Nasi podopieczni jeszcze nie wiedzą jaka niespodzianka ich czeka. W naszym domu dziecka są 3 grupy wychowanków. Każda ma swoją świetlicę, ale żeby nikogo nie wyróżniać, sprzęt trafi do pomieszczenia, z którego korzystać mogą wszyscy – mówi dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bielsku-Białej, Małgorzata Maderak-Hoza.

 

Sukces miasta, mieszkańców i mediów lokalnych!

 

Przez dwa etapy trwania plebiscytu „Świeć Się z ENERGĄ” Bielsko-Biała zyskało 23.064 głosów (ok. 25 proc. wszystkich wskazań). Drugie miejsce zdobył Szczecin – 18 690 głosów (20,3 proc.), a na najniższym stopniu podium znalazł się Rzeszów – 11 586 głosów (12,6 proc ). Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali aż 91 910 głosów. Wygrywając IV edycję Plebiscytu Miast „Świeć się”, Bielsko-Biała dołączyło do grona laureatów z poprzednich lat: Rzeszowa i dwukrotnie zwycięskiego Szczecina.

05.02.2013 Zmiana domeny internetowej www.ezo.pl na www.ene...

Zmiana domeny internetowej www.ezo.pl na www.energa-oswietlenie.pl

 • A
 • A
 • A

Informujemy, iż z dniem 05.02.2013 nastąpiła zmiana dotychczasowej domeny internetowej naszej Spółki. Od tej pory nasza Spółka będzie oficjalnie posługiwała się domeną www.energa-oswietlenie.pl która docelowo zastąpiła dotychczas używaną domenę ezo.pl.

 

bitmap

 

Przez najbliższych parę miesięcy domena ezo.pl będzie działała równolegle z nową domeną, aby przyzwyczaić naszych Klientów do nowego adresu domeny.

11.01.2013 Bielsko Biała zwycięzcą plebiscytu "Świeć S...

Bielsko Biała zwycięzcą plebiscytu "Świeć Się z Energą"!

 • A
 • A
 • A

Już po raz czwarty przyznany został tytuł „miasta z najpiękniejszą iluminacją świąteczną w Polsce” w ramach ogólnopolskiej rywalizacji miast w ramach zabawy „Świeć Się z ENERGĄ”.

 

Po raz pierwszy tytuł ten przypadł Bielsku-Białej, które zdobyło ponad 23.000 głosów.

 

Mieszkańcy i sympatycy, którzy aktywnie włączyli się w promowanie świątecznych dekoracji miasta, wywalczyli dla niego energooszczędny sprzęt AGD. Ufundowana przez ENERGĘ nagroda trafi do domu dziecka lub zostanie przeznaczona na inny cel charytatywny w Bielsku-Białej. Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali ponad 90.000 głosów.

 

Przez ponad 5 tygodni trwania Plebiscytu Miast „Świeć Się z ENERGĄ” Bielsko-Biała prowadziło zaciętą rywalizację o tytuł świetlnej stolicy Polski. Duża mobilizacja mieszkańców pozwoliła na pokonanie konkurentów na etapie wojewódzkim i zaprowadziła miasto do finałowej szesnastki.
Ostateczny wynik nie był jednak przesądzony i emocje konkursowe związane ze współzawodnictwem Bielska-Białej ze Szczecinem, Rzeszowem, Gdynią i Toruniem trzymały w napięciu do ostatnich dni głosowania.

 

Wygrywając IV edycję Plebiscytu Miast „Świeć Się z ENERGĄ”, Bielsko-Biała dołącza do grona laureatów z poprzednich lat: Rzeszowa i dwukrotnie zwycięskiego Szczecina.

 

Rywalizacja miast i tysiące uczestników akcji „Świeć Się z ENERGĄ”.

 

Przez dwa etapy trwania internetowego plebiscytu Bielsko-Biała uzyskało 23.064 głosów (25 proc. wszystkich wskazań).

 

Drugie miejsce zdobył Szczecin – 18 690 głosów (20,3 proc.), a na najniższym stopniu podium znalazł się Rzeszów – 11 586 głosów (12,6 proc.). Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali aż 91 910 głosów.

 

Obok mieszkańców do akcji bardzo aktywnie włączały się urzędy miejskie i regionalne media, zachęcając do głosowania w aplikacji na facebookowym profilu „Świeć Się” (http://www.facebook.com/swiecsie). Między innymi dzięki temu fan page świątecznej zabawy „Świeć Się z ENERGĄ” od początku akcji zgromadził już ponad 100 tys. fanów.

 

Wygrana idzie w parze z dobroczynnością!

 

Bielsko-Biała w nagrodę za zwycięstwo otrzyma ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie energooszczędny sprzęt AGD, który przeznaczy na wybrany cel społeczny.W skład wyposażenia wchodzi m.in. zmywarka, pralka automatyczna, chłodziarkozamrażarka i kuchnia wolnostojąca. Decyzję, na jaki cel społeczny zostanie przekazana nagroda, podejmie Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

 

Wyniki finału Plebiscytu Miast „Świeć Się z ENERGĄ”:

 

I miejsce − Bielsko-Biała, 25% głosów
II miejsce − Szczecin, 20,3% głosów
III miejsce − Rzeszów, 12,6% głosów
IV miejsce − Gdynia, 8,3% głosów
V miejsce − Toruń, 7,2% głosów

 

Kolejne miejsca zajęły: Skarżysko-Kamienna, Warszawa, Bielsk Podlaski, Bartoszyce, Nowy Sącz, Łódź, Zamość, Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Nysa, Poznań.
Galerie zdjęć najpiękniejszych iluminacji świątecznych miast biorących udział w finale Plebiscytu Miast „Świeć Się z ENERGĄ” można obejrzeć w albumach na http://www.facebook.com/swiecsie oraz w galeriach kategorii „Moje Miasto” na stronach www.swiecsie.pl.

29.11.2012 Trzebielino - Wręczenie statuetki i certyfikatu...

Trzebielino - Wręczenie statuetki i certyfikatu "100% LED"

 • A
 • A
 • A

W czwartek 29 listopada 2012 w hotelu Haffner odbyła się konferencja prasowa podczas której, Arkadiusz Marat Prezes Zarządu ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. oraz Bogdan Rogala Wiceprezes Zarządu Philips Lighting Poland wręczyli Tomaszowi Czechowskiemu – Wójtowi Gminy Trzebielino pierwszy w  Polsce certyfikat „100% LED”. Przyznawany jest on tym samorządom, które zdecydowały się na podniesienie efektywności energetycznej poprzez zamontowanie energooszczędnego oświetlenia LED.

12.03.2012 Energa Oświetlenie sp. z o.o. na targach Świat...

Energa Oświetlenie sp. z o.o. na targach Światło 2012

 • A
 • A
 • A

ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. uczestniczyła w dniach 12 – 14 marca 2012 r. w 20 jubileuszowych Targach Światło 2012, które odbyły się na terenie Centrum Targowego w Warszawie.

 

Stoisko targowe zostało zorganizowane wspólnie z Philips Lighting Poland SA – naszym partnerem w aliansie strategicznym.

 

Podczas targów stoisko naszej spółki odwiedził Pan Waldemar Pawlak – Wicepremier – Minister Gospodarki oraz Pan Piotr Woś – Zastępca Burmistrza Karlina

 

Ważnym elementem w programie targów były seminaria i konferencje, które dotyczyły kwestii związanych z oświetleniem i energetyką.

 

Przedstawiciel spółki ENERGA Oświetlenie w trakcie seminarium pt. „ Nowoczesne oświetlenie w miastach i gminach” zaprezentował energooszczędne modernizacje oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego przeprowadzone przez ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.

 

Tegoroczne targi były doskonała okazją do nawiązania nowych, interesujących kontaktów handlowych, wymiany poglądów oraz przedstawienia oferty naszej spółki.

02.03.2012 Toruń najlepszy w Kujawsko – Pomorskim

Toruń najlepszy w Kujawsko – Pomorskim

 • A
 • A
 • A

W piątek 2 marca 2012 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu dla Torunia za zajecie pierwszego miejsca w województwie kujawsko – pomorskim w konkursie „Świeć Się” . Gratulacje odebrał Prezydent Miasta – Pan Michał Zaleski.

 

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Spółki Energa Oświetlenie: Pan Andrzej Markiewicz – Dyrektor Regionu Centrum, Pan Robert Wierzbicki Kierownik Rejonu Usług Oświetleniowych w Toruniu oraz Pan Marcin Strzelczyk – Kierownik Wydziału Marketingu.

 

Spotkanie było okazją do dyskusji na temat oświetlenia ulicznego na terenie Torunia oraz oczekiwań odnośnie współpracy pomiędzy miastem a Spółką ENERGA Oświetlenie.

20.02.2012 Gdynia nagrodzona w konkursie „Świeć Się”

Gdynia nagrodzona w konkursie „Świeć Się”

 • A
 • A
 • A

Gdynia zajęła pierwsze miejsce w województwie pomorskim, a piąte w Polsce w konkursie „ Świeć Się” na najpiękniej udekorowane świątecznymi iluminacjami miasto w Polsce.

 

W dniu 20 lutego 2012 r. w sali posiedzeń Rady Miasta Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu na ręce Pana Bogusława Stasiaka – Wiceprezydenta Miasta Gdyni.

16.02.2012 Szczecin świecił najpiękniej

Szczecin świecił najpiękniej

 • A
 • A
 • A

W dniu 16 lutego 2012 r. na terenie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej im. Konstantego Maciejewicza  w Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie na ręce Pana Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka  gratulacji i dyplomu za zajecie przez Szczecin pierwszego miejsca w Polsce w konkursie „Świec Się” na najpiękniej udekorowane świątecznymi iluminacjami miasto w Polsce.

 

Była to już trzecia edycja konkursu organizowanego przez Grupę ENERGA. Szczecin wygrał już drugi raz, a główna nagroda – sprzęt AGD został przekazany miastu.

 

Rywalizacja w konkursie pomiędzy miastami była niezwykle emocjonująca, gdyż Szczecin wygrał zaledwie o  0,30 % z miastem Skarżysko – Kamienna, zdobywając 24,20 % głosów. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, gdyż podczas jego trwania głos na swoje miasta oddało ponad 40 000 osób.
Wygrany przez Szczecin sprzęt AGD będzie służył dzieciom z placówek opiekuńczych zlokalizowanych na terenie miasta.

03.02.2012 Nowe podnośniki w regionie południe - Energa O...

Nowe podnośniki w regionie południe - Energa Oświetlenie sp. z o.o.

 • A
 • A
 • A

ENERGA OŚWIETLENIE SP. z o.o. modernizuje swoją flotę samochodową – podnośniki montażowe, dzięki którym może świadczyć naszym klientom usługę oświetlenia dróg i ulic na co raz wyższym poziomie.

06.12.2011 Sopocka choinka już świeci

Sopocka choinka już świeci

 • A
 • A
 • A

W dniu 10 grudnia 2011 r. uroczyście została odpalona przez Pana Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz Pana Mirosława Czapiewskiego –Dyrektora Zarządzającego ENERGA SA sopocka choinka.

 

Choinka pojawiła się w Sopocie dzięki Grupie ENERGA. Plac Przyjaciół Sopotu zabłysnął światłem ponad 10 metrowej choinki oraz dekoracjami świątecznymi zawieszonymi na słupach oświetleniowych. Uruchomieniu świątecznej iluminacji Sopotu towarzyszyły konkursy dla dzieci oraz koncert kolęd.

06.12.2011 Videomapping w Gdyni

Videomapping w Gdyni

 • A
 • A
 • A

ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. wsparła zorganizowanie pokazu videomappingu podczas organizowanej w Gdyni 6 grudnia 2011 r. imprezy mikołajkowej dla dzieci.

 

Videomapping to nowatorska technika wizualna, która za pomocą projektorów multimedialnych ożywia budynki. Jest to piękna zabawa światłem, ukazująca co można dzięki światłu przedstawić.
Prezentacja taka odbyła się w Gdyni po raz pierwszy i spotkała się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców.

28.11.2011 Próbny pokaz iluminacji Gdańskiego Żurawia

Próbny pokaz iluminacji Gdańskiego Żurawia

 • A
 • A
 • A

W ramach zawiązanego aliansu strategicznego pomiędzy Grupą ENERGA a Philips Lighting Poland w dniu 28 listopada 2011 r.  został zorganizowany próbny pokaz iluminacji Żurawia w Gdańsku . W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Miasta Gdańska, Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Philips Lighting Polska oraz Grupy ENERGA. Żuraw jest częścią Centralnego Muzeum Morskiego, miejscem, które jest jednoznacznie kojarzone z Gdańskiem. Próbny pokaz jest wstępem do realizacji stałej iluminacji Żurawia.

 

Iluminacja obiektów zabytkowych i sakralnych jest jednym z elementów oferty handlowej ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.. Miasto posiadające iluminowane obiekty zyskuje nowy blask, nową jakość. Iluminacje poprawiają bezpieczeństwo oraz podnoszą atrakcyjność otoczenia.

10.10.2011 Nowy rejon usług oświetleniowych w Mławie

Nowy rejon usług oświetleniowych w Mławie

 • A
 • A
 • A

W ramach rozwoju Regionu Południe ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. powołano do życia Rejon Usług Oświetleniowych w Mławie. Rejon ten wyposażony został w nowe podnośniki montażowe, dzięki którym będziemy w stanie świadczyć nasze usługi na jeszcze wyższym poziomie.

 

Dzięki powołaniu Rejonu w Mławie nasi klienci z okolicznych powiatów zyskają bezpośredni kontakt pracownikami naszej spółki oraz możliwość sprawnej realizacji wszelkich problemów związanych ze świadczeniem usługi oświetlenia.

27.09.2011 Energa Oświetlenie sp. z o.o. zwycięzcą przet...

Energa Oświetlenie sp. z o.o. zwycięzcą przetargu na utrzymanie oświetlenia ulicznego i drogowego w Gdyni

 • A
 • A
 • A

ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. wygrała przetarg na konserwację oświetlenia ulicznego i drogowego należącego do miasta Gdyni.
Dzięki pozytywnemu wynikowi przetargu będziemy wykonywali prace konserwacyjno – eksploatacyjne docelowo na 11 000 punktach świetlnych w obrębie Gdyni.

 

Pracownicy naszej firmy będą dbać o stan urządzeń oświetlenia ulic na nowo wybudowanych ciągach komunikacyjnych jak Droga Gdyńska oraz nowa ul. Janka Wiśniewskiego.
Będziemy obsługiwać oświetlenie w obrębie Bulwaru Nadmorskiego oraz ul. Świętojańskiej.

 

Umowa podpisana z miastem na konserwację i eksploatację oświetlenia należącego do Gdyni będzie obowiązywać 4 lata.

20.09.2011 Nowe podnośniki w regionie południe Energa Oś...

Nowe podnośniki w regionie południe Energa Oświetlenie sp. z o.o.

 • A
 • A
 • A

ENERGA OŚWIETLENIE SP. Z O.O. modernizuje swoją flotę samochodową – podnośniki montażowe, dzięki którym może świadczyć naszym klientom usługę oświetlenia dróg i ulic na co raz wyższym poziomie.

 

Zgodnie z oczekiwaniami gmin obsługiwanych przez ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Regionu Południe obejmującym ponad 100 gmin z obszaru województwa mazowieckiego, łódzkiego i warmińsko – mazurskiego, pojawiły się we wrześniu trzy nowe podnośniki marki B – LIFT 187

 

Podnośniki zamontowane są na podwoziu Mercedesa Sprintera 313. Jest to nowoczesny sprzęt spełniający wysokie wymagania jakościowe i techniczne.

 

Charakterystyka podnośników:

 

Wysokość robocza: 18 m
Wysokość podłogi kosza: 16 m
Udźwig: 250 kg

 

Podnośnik pozwala na obrót o 60 stopni kosza w prawo i lewo, na automatyczne poziomowanie kosza, start/stop silnika pojazdu z kosza. Podnośnik wyposażony jest w system automatycznie kontrolujący dopuszczalny wysięg boczny w zależności od ciężaru w koszu.

 

Podnośniki będą na wyposażeniu Rejonów Usług Oświetleniowych w Płocku i Kutnie.

01.07.2011 Grupa Energa i Philips Lighting Poland rozpoczę...

Grupa Energa i Philips Lighting Poland rozpoczęły współpracę

 • A
 • A
 • A

Wdrożenie nowoczesnych, energooszczędnych  technologii oświetleniowych na potrzeby gmin i przemysłu, poprawa jakości oświetlenia, rozwój nowych usług to tylko niektóre zakładane efekty współpracy Grupy ENERGA z Philips Lighting Poland. 30 czerwca br. w Gdańsku przedstawiciele zarządów obu firm podpisali list intencyjny w sprawie zawiązania aliansu strategicznego.

 

List podpisali Mirosław Bieliński, prezes Zarządu ENERGA SA i Roman Szyszko, wiceprezes spółki, Arkadiusz Marat, prezes spółki ENERGA Oświetlenie oraz Marek Huzarewicz i Romuald Wojtkowiak wiceprezesi Zarządu Philips Lighting Poland SA.

 

Strony zobowiązały się do określenia działań ukierunkowanych na współpracę w zakresie wdrożenia nowych technologii oświetleniowych, wspólnej realizacji przedsięwzięć o charakterze oświetleniowym, rozwoju przedsiębiorstw na krajowym rynku oświetleniowym oraz działań o charakterze marketingowym.

 

Dla ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o., która zajmuje się świadczeniem usług oświetlenia ulicznego i drogowego, współpraca oznacza bardzo wymierne korzyści. Otworzy dostęp do nowoczesnych lub specjalnie dedykowanych dla Grupy ENERGA technologii i produktów oświetleniowych, dostosowanych do potrzeb jej klientów, jak np. specjalnie zaprojektowanych i wyprodukowanych opraw oświetleniowych. Kolejnym efektem współpracy ma być rozwój nowych produktów oraz rozwiązań oświetleniowych dla gmin, sektora publicznego, jak również biznesu pozwalających na obniżenie kosztów i poprawę konkurencyjności.

 

Strony planują rozwój nowych usług opartych o smart lighting  (inteligentne sterowanie oświetleniem polegające na dopasowaniu intensywności oświetlenia do natężenia ruchu drogowego i zdalnym zarządzaniu infrastrukturą oświetleniową). Poprawę efektywności energetycznej i jakości oświetlenia ma z kolei zapewnić wdrożenie  technologii LED i mechanizmu białych certyfikatów (wprowadzonych Ustawą o efektywności energetycznej z 15 kwietnia 2011 r.).

 

Korzyści związane z aliansem strategicznym rysują się także w obszarze rozwoju wiedzy. Współpraca umożliwi transfer know-how w zakresie najlepszych praktyk w obszarze zarządzania majątkiem oświetleniowym czy szkolenia dla personelu ENERGA Oświetlenie z zakresu szeroko rozumianych technologii oświetleniowych.