AWARIE!!! Pogotowie oświetleniowe
801 800 103
Tytuł "Świetlnej Stolicy Polski" dla Bielska-Białej!

Tytuł "Świetlnej Stolicy Polski" dla Bielska-Białej!

Na początku 2020 roku, podsumowano jedenastą edycję konkursu "Świeć się z Energą". W uroczystości wręczenia nagród, wzorem poprzednich lat, wzięli udział przedstawiciele Energa Oświetlenie. W ostatniej edycji konkursu wzięło udział 175 miast z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 16 miast laureatów, którym przyznano tytuł "Świetlnej Stolicy Województwa". Miasta te otrzymały nagrody w postaci sprzętu AGD o wartości 10 tysięcy złotych. W plebiscycie wyłoniono także "Świetlną Stolicę Polski". Ten prestiżowy tytuł w 2020r. po raz trzeci uzyskało miasto Bielsko-Biała. Zwycięzca konkursu w nagrodę otrzymał wysokiej klasy sprzęt AGD o wartości 50 tysięcy złotych.

Tegoroczny laureat plebiscytu zapracował na swoją pozycję konkursową wieloletnimi staraniami władz miasta. Przygotowane dekoracje jak co roku zauroczyły kreatywnością, nawiązaniem do lokalnych akcentów oraz nowinkami technologicznymi. Był to przepis na sukces miasta w konkursie. Trzecie z kolei zwycięstwo Bielsko-Białej jest powodem do dumy i satysfakcji mieszkańców oraz władz samorządowych.
Bielsko-Biała jak co roku zaskoczyło kreatywnością tworzonych dekoracji wysoko stawiając poprzeczkę pozostałym uczestnikom konkursu „Świeć się z Energą”. W minionym sezonie dekoracyjnym dużym zainteresowaniem cieszyły się figury 3D nawiązujące do wszystkich znanych postaci bajkowych z kreskówek stworzonych w lokalnym Studiu Filmów Rysunkowych. Były to, wykonane w energooszczędnej technologii LED kolorowe figury "Reksia" oraz "Bolka i Lolka".

Reksio

Zastosowanie lekkich materiałów konstrukcyjnych oraz bezpiecznych i energooszczędnych diod LED umożliwia kreowanie figur, postaci, symboli i innych elementów, które nawiązują nie tylko do typowych motywów bożonarodzeniowych, ale są także wspaniałą formą promocji miasta poprzez odniesienie do jego historii lub rozpoznawalnych elementów architektonicznych i krajobrazowych. Np. bohater kreskówek dla dzieci "Reksio" (patrz fot. powyżej) budzi nie tylko miłe wspomnienia z dzieciństwa, ale także nawiązuje do znanego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Podobne rozwiązania zastosowało w minionym sezonie wiele miast. Dobrym przykładem jest także Gdańsk, w którym Energa Oświetlenie zamontowała m. in. dźwig portowy podnoszący świąteczny prezent, ledowy fotel oraz teleskop Heweliusza, oraz dekoracje w Parku Oliwskim, które od lat przyciągają tysiące mieszkańców i turystów. W tym roku na rzece w parku umieszczono ledowe repliki galeonów, nawiązujące do bitwy morskiej pod Oliwą w 1627r.

Prezes z czekiem

Fot. Prezes Zarządu Energa Oświetlenie - Marcin Stojek prezentuje czek z główną wygraną. Bielsko-Biała, 2020.

Konkurs „Świeć się z Energą” stanowi nie tylko świetną okazję do promocji miast poprzez odwiedzających je turystów, w mediach społecznościowych i mass-mediach, ale także przynosi wymierne korzyści materialne. W tym roku Prezes Energa Oświetlenie (patrz fot. powyżej) przekazał na ręce Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, symboliczny czek o wartości 50 tysięcy zł. Sprzęt AGD o równowartości nagrody został przekazany najbardziej potrzebującym rodzinom na terenie zwycięskiego miasta. W ten sposób idea dekoracji świątecznych została połączona ze szczytnym działaniem charytatywnym, charakterystycznym szczególnie dla okresu świątecznego. Jest to kwintesencją idei konkursu „Świeć się z Energą”.

 

Wręczenie nagrody

Fot. Prezes Energa Oświetlenie - Marcin Stojek oficjalnie przekazuje nagrodę główną włodarzom zwycięskiego miasta.

Gala podsumowująca plebiscyt stanowi najprzyjemniejsze ukoronowanie konkursu. Jest to moment, w którym zarówno władze miast jak i wykonawcy dekoracji cieszą się z dobrze wykonanej pracy. Mieszkańcy mają zaś powód do dumy ze swoich małych ojczyzn. Rywalizacja w minionej edycji konkursu była bardzo intensywna i do samego końca nie znaliśmy laureata. O zwycięstwie Bielska-Białej oraz 16 miast wojewódzkich zadecydowały Państwa głosy. Wysoki poziom dekoracji miast biorących udział w konkursie stanowi także wyzwanie dla projektantów, dostawców i producentów oraz wykonawców aby w nowym sezonie znów zaskoczyć kreatywnością i nowoczesnością dekoracji, które tworzą niepowtarzalny klimat towarzyszący Świętom Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

 

Nagroda Giżycko

Fot. P. Bartosz Purzyński - Z-ca Dyrektora Departamentu Sprzedaży Energa Oświetlenie (drugi od prawej) przekazuje nagrodę "Świetlnej Stolicy Województwa" dla Miasta Giżycka. 

Kolejnym wyróżnionym miastem z tytułem „Świetlnej Stolicy Województwa” na Warmii – Mazurach zostało miasto Giżycko. Na ręce burmistrza miasta nagrodę - sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych - wręczył P. Bartosz Purzyński (patrz foto powyżej).
W ramach nagrody, do Giżycka trafiło 19 praktycznych, energooszczędnych urządzeń AGD, które przekazano do instytucji niosących pomoc osobom potrzebującym m.in. do Hospicjum Domowego dla Dzieci oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.


Cieszymy się, że nasze świąteczne iluminacje zostały docenione przez internautów. Zdajemy sobie sprawę, że w głównej mierze to zasługa naszych mieszkańców oraz osób, które odwiedzały nasze miasto w okresie świąteczno-noworocznym – powiedział Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. – Już dziś zastanawiamy się, w jaki sposób upiększyć nasze miasto za rok, aby zająć jeszcze wyższą lokatę w plebiscycie Energi – zapowiedział burmistrz.


Przedstawiciele Energa Oświetlenie wręczyli także nagrodę w Opolu - muzycznej stolicy Polski. Tytuł "Świetlnej Stolicy Województwa" do Opola trafił ponownie, po rocznej przerwie. Decyzją władz miasta Opola, nagroda w postaci sprzętu AGD została skierowana do rodzin zastępczych. Wierzymy, że dzięki tej nagrodzie poprawił się komfort życia członków obdarowanych rodzin.

Nagroga Opole

Fot. Dyrektor Departamentu Sprzedaży Marcin Filipkowski (pierwszy od lewej) oraz Prezes Zarządu Energa Oświetlenie Marcin Stojek (drugi od lewej) przekazują symboliczny czek - nagrodę dla miasta Opola. 

Państwa Miasto jest niezwykle urokliwe - powiedział podczas wręczania nagrody Prezes Zarządu Energa Oświetlenie Marcin Stojek - Niektórzy mówią, że jest to Wenecja. Jest to połączenie starówki, wody, oświetlenia. Jest to coś niesamowitego, jesteśmy naprawdę pod wrażeniem jak to zostało zrobione.


Już teraz zachęcamy wszystkich do przygotowania dekoracji świątecznych na kolejny sezon 2020/2021. Liczymy, że jeszcze więcej miast przystąpi do udziału w konkursie, rywalizacja będzie na jeszcze wyższym poziomie, a zastosowane rozwiązania zachwycą pomysłowością oraz nowoczesnym designem. Przypominamy także, że Energa Oświetlenie ma także dla Państwa ciekawą ofertę w dziedzinie dekoracji świątecznych.

Zapraszamy do kontaktu z nami.
 

 1. Bielsko Biała:
  1. https://www.se.pl/wiadomosci/swiec-sie/sprzet-agd-trafil-do-potrzebujacych-z-bielska-bialej-swietlna-stolica-polski-z-nagrodami-aa-yUvz-xfHj-xw4p.html
  2. https://media.energa.pl/pr/484496/sprzet-agd-trafil-do-potrzebujacych-z-bielska-bialej-mat-wideo
 1. Giżycko:
  1. https://media.energa.pl/pr/486778/sprzet-agd-trafil-do-potrzebujacych-z-gizycka-wszystko-w-ramach-swiec-sie-z-energa;
 1. Opole:
  1. https://media.energa.pl/pr/487299/mieszkanie-dla-rodziny-zastepczej-z-opola-wyposazone-w-sprzet-agd-od-grupy-energa
  2. https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/2427943600868730/

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem